طرز تهیه کاپ کیک هندوانه خوشمزه در منزل

درست کردن کیک در خانه زحمت چندانی ندارد و از لحاظ اقتصادی هم کاملا بصرفه تر است. اگر مقداری حوصله و ذوق به خرج دهید می توانید برای مناسبت های مختلف، برای اهل خانه کیک های متنوعی تهیه کنید. در این پست قصد داریم طرز تهیه کیک هندوانه ای را در بخش آموزش آشپزی آموزش دهیم. کیکی که در شب هایی مانند شب یلدا کاربرد فراوان دارد.

کاپ کیک هندوانه بدون فر

با هندوانه می توان ژله هندوانه ای ، لواشک هندوانه ، اسموتی هندوانه تهیه کرد که هرکدام از این دستور العمل ها خواص هندوانه را حفظ می کند و برای بدن مفید است. برای تهیه کاپ کیک خوشمزه ابتدا مواد لازم را که در جدول زیر آمده است تهیه کنید و بعد به سراغ آموزش بروید.

مواد لازم کاپ کیک هندوانه

آرد300 گرم
شکر150 گرم
تخم مرغ4 عدد
روغن مایع1 پیمانه
بیکینگ پودر2 ق چای‌خوری
وانیل و نمکهر کدام به اندازه 1/8 قاشق چای‌ خوری
پودر ژله1 بسته‌ی 100 گرمی
آب میوه۲/۳ پیمانه
رنگ خوراکیبه مقدار لازم
شکلات چیپسیبه مقدار لازم
خامهبرای تزیین
طرز تهیه کاپ کیک هندوانه

1) در ابتدای تهیه این کیک خوشمزه، ظرفی را آماده کنید و موادهای: پودر ژله، آرد، نمک و بیکینگ پودر را در داخل ظرف ریخته و به طور کامل با یکدیگر مخلوط کنید. حال ظرف دیگر برداشته چرا که می خواهیم باقی مواد را در آن با یکدیگر ترکیب کنیم.

2) لذا تخم مرغ ها و شکر را درون ظرف جدید ریخته و وانیل هم به آن اضافه کنید و شروع به بهم زدن کنید. 5 دقیقه با همزن کفایت می کند. حال نوبت به اضافه کردن روغن مایع به ظرف دوم رسیده است. بعد از آن آب میوه را هم به آن بیفزائید. ( آب میوه می تواند آب هنداونه باشد اما از شیر هم می شود استفاده کرد )

3) حال مخلوط در ظرف اول را باید به ظرف دوم اضافه کنید. بعد از اضافه کردن با دور کند همزن به بزنید. اگر رنگ ترکیب‌تان کم رنگ شد کمی از رنگ خوراکی استفاده کنید. به دلخواه می توانید شکر را کمتر استفاده کنید و به جایش از پودر ژله بهره ببرید.

4) حال نوبت به اضافه کردن شکلات چیپسی به مخلوط است. حال مایه کیک ما کاملا آماده شده است و کافیست که مایع را در قالب های دلخواه بریزید. سپس برای پختن کیک آن را به مدت حداکثر 40 قیقه داخل فر با دمای 180 درجه بگذارید.

5) پس از پخته شدن کامل کیک ها آن را از فر درآورید و اجازه دهید مقداریی خنک شود. و در آخر بوسیله ماسوره و با خامه ی سبز رویش را تزئین کنید. برای بهتر شدن کار می توانید در آخر کار هم دوباره از شکلات چیپسی استفاده کنید و روی شیرینی بپاشید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن