سری جدید دانستنی ها و عجایب جالب دنیا

آیا میدانستید که…

 

1. دانشمندان معتقدند مردان برای حفظ سلامت روانی بیشتر، احتیاج دارند حداقل دو شب در هفته را به تفریح با دوستان خود خارج از خانه بگذرانند!، همچنین بافندگی، قلاب ‌بافی و طبخ مربا به سلامت روانی بانوان کمک می‌ کند و باعث می‌ شود آرام ‌تر و پر انرژى‌ باشند!

 

2. علت درد گرفتن پهلو هنگام دویدن آن است که پای راست همزمان با بازدم به زمین میخورد و باعث فشار دیافراگم میشود. برای دچار نشدن به این درد، بازدم را وقتی پای چپ روی زمین قرار میگیرد همزمان کنید.

 

3. دریاچه Baikal بایکال عمیق ترین (1700 متر) و قدیمی ترین (25 میلیون سال) دریاچه آب شیرین در جهان است. این دریاچه در یک منطقه کوهستانی به طول 400 مایل احاطه شده و در سیبری و در شمال مرز مغولستان واقع شده است. دریاچه بایکال شامل 20٪ از کل ذخایر آب شیرین یخ زده جهان است و پناهگاهی برای بسیاری از جانداران شگفت انگیز و عجیب است.

 

4. سندروم دست بیگانه، از عجیب ترین بیماری های جهان، اختلال عصبی هستش که باعث میشه دست به صورت مستقل از مغز و سیستم عصبی عمل کند! برای مثال دستتان بی آنکه خبردار شوید شروع به قاپیدن چیزها و انجام یک سری از حرکات خواهد کرد تاکنون درمانی برای این پدیده وجود ندارد.

 

5. زنان هندى 11% ذخایر طلاى جهان را در خانه هایشان دارند، این مقدار طلا بیشتر از مجموع ذخایر طلاى ایالت متحده آمریکا، سوئیس، آلمان و صندوق بین المللى پول میباشد!

 

6. اینکه ایجاد جراحت توسط کاغذ بسیار دردناک است به این دلیل است که یک چاقو زخمی به صورت یک خط مستقیم ایجاد می کند اما کاغذ، مانند یک تیغ اره عمل می کند و آسیب بیشتری به سلول ها و پایانه های عصبی می رساند.

 

7. یک مرد ژاپنی برای نخستین بار با یک هولوگرام ازدواج کرده و برای جشن عروسی شان ۱۸ هزار دلار خرج کرده است. علت ازدواج او با یک هولوگرام، عدم اعتماد او به زنان است!

دانستنی های عجیب و جالب دنیا ، عجایب دنیا ، ازدواج مرد با عروسک ، مرد ژاپنی و عروسک ، آیا میدانستید ، 2019 ، 1398 ، جدید ، عجیب و غریب

 

8. نتایج یک تحقیق تازه نشان می‌دهد حمام آب گرم، روحیه ی افراد مبتلا به افسردگی را بهتر می کند. محققان می گویند اثر مثبت حمام آب گرم بر این افراد حتی از ورزش هم بیشتر است!

 

9. در فضا صدا معنی ای ندارد. چیزی که در روی زمین باعث می شود ما صدا های مختلف را بشنویم، مولکول های هوا هستند که با به ارتعاش در آمدن موج صدا را منتقل می کنند؛ اما در فضا که مولکول هوا وجود ندارد نمی توان هیچ صدایی شنید!

 

10. بر اساس تحقیقات، درس خواندن زیاد میتواند اثرات منفی روی سلامت فرد داشته باشد! جالبه بدونید کسانی که تا مقطع دکتری به تحصیل میپردازند دو برابر بیشتر از سایر افراد به افسردگی دچار میشوند…

 

11. در زیر شهر هالند در ایالت میشیگان آمریکا حدود ۲۵۰ کیلومتر تاسیسات لوله آب گرم وجود دارد که باعث می‌شود در طول زمستان برف ها آب شوند و شهر دچار یخبندان نشود!

 

12. خطرناکترین گیاه جهان هاگوید غول پیکر نام دارد. این گیاه خطرناک در صورتی که لمس شود باعث تاول های بسیار ناجور و سوختگی درجه سوم می شود. این گیاه در واقع تمام بخش های پوست را از بین برده و نیازمند پیوند پوست خواهید شد!

 

13. تقریبا 25 روز طول می کشد تا یک بدن کاملا سالم عوارض 100 گرم سوسیس و کالباس را خنثی کند.

 

14. تمساح یکی از قدیمی ترین گونه های زنده است که توانسته نسل خود را بیش از ۲۰۰ میلیون سال زنده نگه دارد.

 

15. نخود برای درمان پوکی استخوان به دلیل منابع غنی کلسیم بسیار سودمند است در دوران رشد استخوان‌ ها و دندان‌ ها مصرف آن توصیه می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن