10 تا از کشنده ترین حشرات جهان!

خطرناک ترین حشرات زمین کدامند؟

ممکن است برای اکثر افراد، حشرات جانور هایی بی خطر و چندش آور باشند ولی در حقیقت حشراتی در طبیعت وجود دارند که می توانند با نیش خود، امراض خطرناکی برای انسان ها ایجاد کنند که بدون درمان به موقع آنها، می توانند حتی باعث مرگ نیز شوند!

در این مطلب به معرفی 10 تا از خطرناک ترین حشرات جهان می پردازیم.

 

1. باتفلای (Bot Fly)

پشه های مرگبار

باتفلای ها لاروهایی (نوزادان) را تولید می کنند که می توانند انگل های خطرناکی را به بدن پستانداران و انسان ها منتقل کنند و محل پیدایش آنها نواحی مرکزی و جنوبی آمریکا است.

باتفلای های ماده درون پوست پستانداران تخم گذاری می کنند، لارو ها در همانجا متولد شده و به مدت 60 روز در آنجا زندگی می کنند. این لارو های خطرناک می توانند عوارض وحشتناکی را برای انسان ایجاد کنند.

 

2. مورچه گلوله ای (Bullet Ants)

 

مورچه های گلوله ای، بزرگترین نوع مورچه در جهان هستند که بیشتر در جنگل های پاراگوئه و نیکاراگوئه یافت می شوند.

این مورچه ها نامشان را از نیش های دردناک خود گرفته اند که بعد از نیش زدن، قربانی احساس می کند با گلوله مورد ضربه قرار گرفته است! در واقع نیش آنها حدود 30 برابر درناک تر از نیش زنبور عسل است که این درد ممکن است تا یک روز تمام طول بکشد.

مورچه های گلوله ای هنگامی که احساس خطر کنند و متوجه حضور شکارچیان شوند، بوی بد از خود ایجاد می کنند که اگر این کار باعث دوری شکارچیان نشود، بصورت دسته جمعی به آنها حمله می کنند.

 

3. کک ها (Fleas)

آیا حشرات خطرناک هستند؟

کک ها حشراتی هستند که خون انسان ها و پستانداران را میمکند و باعث خارش های آزار دهنده روی پوست می شوند؛ آنها می توانند حجم خونی به میزان 15 برابر وزن خود را بمکند!

کک ها به اندازه نوک مداد هستند که به سرعت تکثیر می شوند. هر کک ماده در طول عمر خود حدود 2000 تا تخم می گذارد. جای گزیدگی کک ها علاوه بر خارش می تواند باعث عفونت و بیماری نیز شود.

 

4. مورچه های آتشین

مورچه های آتشین حشراتی هستند که اگر مورد آزار قرار گیرند، با نیش زدن های پیاپی از خود دفاع می کنند. نیش این مورچه ها بسیار دردناک هستند و می توانند باعث مشکلات پوستی و واکنش های آلرژیک شوند.

جوش های سرسفید ناشی از نیش مورچه های آتشین هفته ها طول می کشد تا از بین برود.

حتماً بخوانید: بزرگترین و خطرناک ترین سوسک جهان!

 

5. حشرات بوسنده (Kissing Bugs)

حشرات وحشتناک و کشنده

حشرات بوسنده با تغذیه از خون مهره داران رشد می کنند و این حشرات عادت دارند که لب انسان ها را موقعی که خواب هستند گاز بگیرند و به همین خاطر است که نام آن ها، حشرات بوسنده است!

حشرات بوسنده انگل هایی را به بدن منتقل می کنند که بیماری های ناشی از این انگل ها، سالانه جان حدود 12000 نفر را میگیرد.

 

6. مورچه های راننده (Driver Ants)

کشنده ترین موجودات

مورچه های راننده دارای بزرگترین گروه در بین تمامی حشرات موجود در جهان می باشند که هر گروه می تواند بالای 20 میلیون عضو داشته باشد.

آنها هر حیوان و جانوری که در مسیرشان قرار داشته باشد را نابود می کنند و حتی حیوانات عظیم الجثه ای مانند فیل ها نیز از حمله های این حشرات فراری هستند!

مورچه های راننده در هر حمله خود می توانند هزاران حیوان را نابود کنند و با آرواره های بسیار قوی خود، زخم های پیاپی روی بدن قربانی ایجاد می کنند. در واقع بدن انسان و حیوانات تغذیه ی مورد علاقه این جانوران است!

 

7. زنبور سرخ ژاپنی (Giant Japanese Hornet)

حشرات مرگبار

زنبور های سرخ ژاپنی بزرگترین گونه زنبور های سرخ در دنیا هستند. آنها تا اندازه 5 سانتی متر رشد می کنند و طبق آمار، سالانه حدود 40 نفر جان خود را بر اثر نیش این زنبور ها از دست می دهند. زهر این زنبور ها باعث واکنش های آلرژیک و انقباض بافت های عضلانی در زمان کوتاه شده. نیش زدن های مکرر توسط گروهی از این زنبور ها نیز باعث مرگ می شود.

هر گروه از زنبور های سرخ ژاپنی می تواند بالای 700 تا عضو داشته باشد که بسیار خشن و نترس هستند.

 

8. پشه تسه تسه (TseTse Flies)

خطرناک ترین حشرات دنیا

پشه های تسه تسه، کشنده ترین نوع حشرات موجود در آفریقا هستند که منبع تغذیه آنها خون جانوران است.

این حشرات خطرناک، با هر بار نیش زدن سم های قوی تزریق می کنند که طبق آمار تقریبا نیم میلیون انسان در آفریقا جان خود را بر اثر حملات این پشه ها از دست داده اند. در مراحل اولیه، زهر پشه تسه تسه باعث بروز بیماری خواب می شود (بیماری خواب نام بیماری است که قربانیان نیش زدگی پشه های تسه تسه به آن مبتلا می شوند و باعث تب و لرز، درد مفاصل و کم خونی می شود) و در صورت عدم درمان به موقع باعث مرگ می شود.

 

9. زنبور های قاتل (Killer Bees)

حشرات کشنده

زنبور های قاتل که همچنین به عنوان زنبور های آفریقایی نیز شناخته می شوند و از خشن ترین و قدرت طلب ترین نوع حشرات در جهان هستند! زنبور های قاتل بصورت گروهی، قربانی را تا بیشتر از هزار کیلومتر دنبال می کنند و به دفعات مکرر قربانی را نیش می زنند.

هدف اصلی زنبور های قاتل، چشم و صورت انسان ها می باشد. سم این زنبور ها زیاد خطرناک نیست ولی به دلیل اینکه دفعات نیش زدن آنها بالا می باشد، می تواند باعث مرگ شود.

گروه های زنبور های قاتل معمولا بالای 8000 عضو می باشد که اگر احساس خطر و نا امنی کنند به مدت 24 ساعت به حالت آماده باش درآمده و هرگونه حیوان و انسانی که در محدوده آنها باشد را مورد حمله قرار می دهند.

 

10. پشه ها (Mosquitoes)

پشه ها خطرناک ترین گونه حشرات در جهان می باشند که سالانه باعث مرگ بیش از 1 میلیون نفر به دلیل انتقال بیماری مالاریا می شوند. آنها میکروب های مالاریا را باخود حمل می کنند و با نیش زدن باعث پخش این میکروب ها در خون قربانیان می شوند. طبق آمار سازمان سلامت جهانی، در هر 30 ثانیه یک کودک بر اثر بیماری مالاریا جان خود را از دست می دهد.

مالاریا یک بیماری خونی است که از طریق تماس پوستی و تنفسی با فرد مبتلا منتقل نمی شود و نیش زدگی پشه های حامل این میکروب عامل اصلی ایجاد این بیماری است.

منبع
منبع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن