اسم های عجیب ایرانی!

اسامی عجیب و غریب و جالب ایرانی

اسامی وجود دارند که ممکن است تابحال آن هارا نشنیده باشیم و یا خیلی کمیاب هستند.

این اسامی عجیب که افراد بسیار کمی روی فرزندان خود میگذارند و به علت اینکه در آینده مورد تمسخر قرار نگیرند از انتخاب آنها خودداری می کنند.

در واقع اکثر والدین اسامی که برای فرزندان خود انتخاب می کنند به نیت پاکی و زیبایی آن اسم هست ولی با این حال ممکن است در برخی استان های کشور شاهد استفاده از اسامی باشیم که شاید در استان های دیگر، آن اسم عجیب و غریب به نظر برسد ولی باتوجه به نوع رسم و آداب آن استان، انتخاب اسامی می تواند متفاوت باشد.

در این مطلب به معرفی برخی از این اسامی پردازیم که ممکن است برای اکثر ایرانیان شگفت آور باشد.

طبق تحقیقات انجام شده توسط مرکز آمار ایران، برخی اسامی عجیب ایرانی ممکن است از ممکن است از مکان های جغرافیایی، گیاهان و حتی حیوانات برگرفته شده باشند!

به عنوان مثال اسامی مانند “آمریکا”، “بغداد”، “اروپا”، “همدان”، “بوشهر”، “بندرعباس” و نظیر آنها، از جمله اسامی عجیب مردانه ایرانی است که از نام مکان های جغرافیایی برگرفته شده است!

اسامی مردانه که مربوط به نام زمان های مختلف است شامل: “امروز”، “روزعلی”، “اذان وقت” میشوند و نام های زنانه مانند “شب چراغ”، از این نوع اسامی شگفت آور هستند.

اسامی مانند “ساس”، “تیله گرگ”، “پشه” و “کلاغ” نیز از جمله اسامی هستند که از نام حیوانات برگرفته شده اند.

نام هایی که از خوراکی ها برگرفته شده اند نیز شامل: “رزردآلو”، “نخود”، “گیلاس” و “فلفل” هستند.

اسامی مانند “فتنه”، “قاچاق”، “سوخته”، “آسیب”، “اخی”، “اشتر”، “اهریمن”، “غارت”، “بهداشت”، “لذت”، “کابوس”، “علاقه” و “غم” نیز جزئی از 7549 نام عجیب ایرانی هستند که صاحبان این اسامی اگر مایل به تغییر نام خود هستند می توانند به مراکز ثبت احوال شهر خود مراجعه کنند و بدون هیچ مشکلی این کار را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن