5 تا از بلندترین برج های جهان در سال 2020

آسمان خراش ها و برج ها از پر هزینه ترین و زیباترین آثار ساخته بشر هستند که در اکثر کشور های ثروتمند دنیا تعداد زیادی از آنها وجود دارد. با وجود اینکه در هر شهر و یا کشوری میتوان تعداد بیشماری از ساختمان های بلند قامت پیدا کرد با اینحال برج هایی وجود دارند که ساختار زیبا و حرفه ایشان با هر آسمان خراش و برج دیگری قابل مقایسه نیست و همین موضوع باعث متمایز شدن و شهرت این آسمان خراش ها شده است. در این بخش به معرفی 5 تا از بلندترین برج های جهان می پردازیم.

 

1. برج خلیفه ، امارات

برج خلیفه دبی امارات ، عکس برج خلیفه در شب ، بلند ترین برج جهان ، زیبا ترین برج جهان بلندترین برج های جهان

برج خلیفه بلند ترین برج جهان است. این برج با ارتفاع 828 متر دارای 163 طبقه میباشد که یکی از جاذبه های گردشگری دبی میباشد. ساخت این آسمان خراش در مدت 2185 روز و توسط دوازده هزار کارگر انجام شد.

پس از آنکه توسعه گران این برج ورشکسته شدند، حاکم کشور امارات (شیخ خلیفه) پشتیبانی مالی این برج را بر عهده گرفت و به همین دلیل است که نام این برج از نام شیخ خلیفه برگرفته شده است.

 

2. برج شانگهای ، چین

برج شانگهای چین ، برج های بزرگ ، برج های معروف دنیابلندترین برج های جهان

برج شانگهای عنوان دومین برج بلند دنیا را از آن خود کرده است که در شانگهای چین واقع شده است. ساخت این برج 631 متری در سال 2015 میلادی به اتمام رسید و دارای 128 طبقه میباشد.

سریعترین آسانسور های جهان در این برج یافت میشوند که با سرعت شگفت انگیز 20 متر در ثانیه و 74 کیلومتر در ساعت طی مسیر میکنند.

 

3. برج ابراج البیت ، عربستان

برج ابراج البیت مکه عربستان سعودی ، برج ساعت مکه ، برج های بزرگ و زیبا ، برج های معروف ، آسمان خراشبلندترین برج های جهان

سومین برج بلند جهان، برج ابراج البیت در مکه واقع شده است. این برج ارتفاع 601 متر دارد و دارای 120 طبقه میباشد. این برج درسال 2012 با بودجه 15 میلیارد دلار ساخته شد و رکورد دار بزرگترین مساحت در هر طبقه (یک میلیون و پانصد هزار متر مربع) می باشد.

ساعت بزرگ در بالای برج نیز با قطر 43 متر به عنوان بزرگترین ساعت دنیا شناخته میشود.

 

4. مرکز تجاری مالی پینگ ان ، چین

برج تجاری پینگ ان شنزن چین ، برج های معروف ، برج های فلکی ، بلندترین برج های جهان

مرکز تجاری پینگ ان واقع شده در شهر شنزن چین، چهارمین آسمان خراش بلند جهان با ارتفاع 598 متر و تعداد 115 طبقه است. ساخت این برج در نوامبر سال 2009 شروع شد و مدت 8 سال به طول انجامید. اسم این برج برگرفته از نام بزرگترین شرکت مالی در چین است.

 

5. برج جهانی لوته ، کره شمالی

برج لوته سئول کره شمالیبلندترین برج های جهان

پنجمین برج بلند جهان، برج جهانی لوته در سئول کره شمالی قرار دارد. این برج 554 متر ارتفاع دارد و ساخت آن در سال 2016 به اتمام رسید. اتمام ساخت این برج 13 سال به طول انجامید

دکمه بازگشت به بالا
بستن