دریاچه صورتی جالب و دیدنی در استرالیا

عجایب زیبا و دیدنی در اطراف دنیا وجود دارند و یکی از این عجایب، دریاچه صورتی معروف با نام “دریاچه هیلیر” در استرالیا میباشد. این دریاچه با اندازه 600 متری خود دارای رنگی منحصر به فرد است که همین موضوع باعث متمایز شدن این دریاچه با سایر دریاچه ها میشود.

دلیل رنگ منحصر به فرد این دریاچه هنوز موضوعی است که توسط دانشمندان کاملاً درک نشده است ، اگرچه بیشتر آنها گمان می کنند که این موضوع با حضور ریز جلبک Dunaliella salina (دونالیلا سالینا) مرتبط باشد. Dunaliella کاروتنوئیدها تولید می کند ، رنگدانه ای که در هویج نیز یافت می شود. اما وجود باکتریهای هالوفیل در پوسته های نمکی می تواند توضیحی دیگر باشد. واکنش بین نمک و سدیم بی کربنات  موجود در آب نیز ممکن است باعث بروز آن شود.

دریاچه هیلیر اولین بار در سال 1802 توسط ناوبر و نقشه بردار متیو فلیندرز کشف شد که نمونه هایی از دریاچه را گرفته و از وجود آن در ژورنال خود یاد می کند. در ادامه تصاویری از این دریاچه را میبینید.

دریاچه صورتی ، دریاچه رنگی ، دریاچه زیبا ، عجایب دنیا ، عجایب جهان ، شگفتی ها دریاچه صورتی ، دریاچه رنگی ، دریاچه زیبا ، عجایب دنیا ، عجایب جهان ، شگفتی ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن