روش های کاهش وزن بدون گرسنگی؛ کاهش وزن 5 کیلو در هفته!

بسیاری از افراد در این باورند که کاهش وزن بدون گرسنگی کشیدن و رژیم های غذایی سرسخت، یک کار غیر ممکن است و به همین علت سلامتی خود را به خطر می اندازند و شاید این کار باعث کاهش وزن در افراد شود اما عوارض خطرناکی برای بدن دارد.

در این مطلب ما روش هایی رو به شما معرفی خواهیم کرد که بدون ساعت ها گرسنگی، به وزن ایده آل خود برسید! با فارس‌پدیا همراه باشید.

 

نوشیدن آب

بطور کلی برای کاهش وزن، نوشیدن آب یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

نوشیدن بین 8 تا 12 لیوان آب در روز می تواند به روند کاهش وزن کمک زیادی کند زیرا نوشیدن اب باعث افزایش سوخت و ساز در بدن میشود و هیچ کالری هم دریافت نمی کنید.

نکته دیگر این است که هرگز نوشیدنی های دیگر را جایگزین آب نکنید و همچنین از نوشیدن بیش از حد آب  خودداری کنید زیرا این کار باعث آسیب دیدگی کلیه های شما میشود و ممکن است عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

 

کالری دریافتی خود را محدود کنید

با وجود اینکه هدف ما کاهش وزن بدون گرسنگی است اما باید توجه کرد که میزان کالری دریافتی باید از مقدار کالری که میسوزانیم کمتر باشد پس به همین علت سعی کنید در هر وعده کالری دریافتی خود را در یک اندازه نگه دارید و سعی کنید مصرف وعده های غذایی با کالری کم را افزایش دهید، با این روش شما در طول روز کمتر احساس گرسنگی می کنید و همچنین کالری دریافتی شما همچنان کم است.

 

استفاده از پله ها به جای آسانسور!

یک روش مؤثر برای سوزاندن کالری، بالا و پایین رفتن از پله ها است؛

این روش شاید یک روش بی فایده به نظر برسد اما باید بدانید که استفاده از پله ها برای بالا و پایین رفتن یک روش بسیار کارآمد برای سوزاندن کالری هست که می تواند خود یک تمرین ورزشی هم باشد که همچنین باعث تقویت عضلات پا و کمر می شود.

همچنین سعی کنید از انجام بیش از حد این کار خودداری کنید زیرا باعث بروز مشکلاتی مانند کمر درد و زانو درد می شود.

 

استفاده از پروتئین و سبزیجات را فراموش نکنید

برای کاهش وزن سریع سعی کنید پروتئین ها وسبزیجات با کربوهیدرات کم، مصرف کنید.

برخی از پروتئین های مؤثر در کاهش وزن شامل:

  • تخم مرغ
  • غذا های دریایی مانند ماهی، میگو و…
  • گوشت گاو، گوشت بره، مرغ و…

استفاده از پروتئین باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود و همچنین باعث می شود شما در طول روز کمتر احساس گرسنگی کنید و کالری کمتری مصرف کنید.

برخی از سبزیجات کم کربوهیدرات شامل:

  • کاهو
  • خیار
  • کلم بروکلی
  • گوجه
  • اسفناج

بدون اینکه کالری زیادی داشته باشند به دلیل وجود فیبر و مواد معدنی باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و باعث سلامتی بدن نیز می شوند.

به طور کلی یک رژیم غذایی حاوی پروتئین ها و سبزیجات، به روند کاهش وزن کمک بسیاری می کنند و باعث سلامت کلی بدن می شوند.

 

مصرف قند و شیرینی‌جات را قطع کنید

یکی دیگر از نکات مهم در این روش، کاهش و یا توقف مصرف قند و خوراکی ها با مقدار زیاد شیرینی است.

با کاهش مصرف قند، شما کمتر گرسنه می شوید و در نهایت کالری کمتر مصرف می کنید.

یکی دیگر از مزایای این کار این است که بدن شما به جای سوزاندن کربوهیدرات برای تامین انرژی، از چربی های ذخیره شده استفاده می کند و همین کار باعث کاهش وزن سریع شما می شود.

 

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن