8 راز طلایی برای سوزاندن چربی شکم! | صافی شکم فقط در دو هفته!!

رسیدن به یک شکم صاف، کمر باریک و یک بدن سالم تر، کار خیلی سختی نیست و شما از همین امروز می توانید مسیر رسیدن به این هدف را دنبال کنید!

در حقیقت همانگونه که جمع کردن چربی در شکم زمان بر است و حاصل روز های پر استرس، پر خوری و یا از تنبلی و گذشتن از برنامه تمرینی خود است، سوزاندن چربی شکم نیز یک سری مراحل و نکاتی را دارد که با رعایت آنها می توانید به یک اندامی زیبا که شایسته شماست برسید!

در این مطلب به معرفی نکاتی آسان و کلیدی برای سوزاندن چربی شکم می پردازیم. با فارس پدیا همراه باشید.


1. مصرف فیبر

نقش فیبر در چربی سوزی

غذاهایی که دارای کربوهیدرات و شکر هستند، باعث افزایش گرسنگی شده و در نتیجه شما را به خوردن بیشتر وادار می کنند؛ در عوض وعده های غذایی خود را با مواد غذایی فیبر دار مانند نان، سبزیجات، میوه ها پر کنید.

از آنجا که فیبر ها باعث کاهش سرعت هضم می شوند، در نتیجه شما کمتر احساس گرسنگی می کنید.

اگر شما از رژیم های غذایی سر سخت متنفرید، تنها کافی است که میزان فیبر دریافتی خود را افزایش  دهید. یک رژیم غذایی با حداقل 25 گرم فیبر یک گزینه مناسب برای رسیدن به اندامی زیبا و شکمی تخت است.


2. انجام تمرینات شکم

 

انجام حرکات شکم یک روش مؤثر در کاهش چربی و ساخت عضلات شکم است. یک برنامه تمرینی که 2 یا 3 روز در هفته را به تمرینات شکم اختصاص دهد گزینه مناسبی است.

برخی از حرکات شکمی برای چربی سوزی:

حرکت کرانچ

تمرینات شکم برای چربی سوزی

برای انجام این حرکت ابتدا روی یک تشک یا زیر انداز نرم دراز بکشید، زانو های خود را خم کرده به نحوی که ران شما با سطح بدنتان یک زاویه 90 درجه ایجاد کند و دستان خود را بصورت قلاب پشت سر خود قرار دهید.

سپس بالا تنه (از سینه به بالا) خود را از زمین بلند کنید و به جلو حرکت دهید طوری که کمر شما همچنان با زمین در برخورد باشد.

نکته: دقت کنید که بیش از حد بالا تنه خود را بالا نیاورید زیرا این کار باعث آسیب دیدگی نخاع و گرفتگی عضلات شکم می شود. لذا سعی کنید به مقدار کمی این کار را انجام دهید.

حال دوباره به حالت اول برگردید و به میزان دلخواه این تمرین را می توانید انجام دهید.

حرکت کرانچ دوچرخه

تمرینات برای چربی سوزی شکم

برای انجام این حرکت ابتدا به حالت درازکش درآمده و دستان خود را بشت سر خود قرار دهید.

همانند تصویر بازو های خود را به سمت بیرون قرار دهید و زانوی پای راست خود را به سمت شکم بیاورید و همزمان شانه چپ خود را به سمت آن حرکت دهید.

به میزان دلخواه این حرکات را می توانید انجام دهید و سپس همین حرکت را با دست و پای مخالف انجام دهید.

حرکت پلانک

حرکات مفید برای شکمی صاف ، برنامه تمرینی برای کاهش وزن ، برنامه تمرینی برای شکم ، عضله شکم ، ورزش در خانه

برای انجام این حرکت ابتدا هر دو ساعد خود را همانند تصویر به پهنای عرض شانه روی زمین قرار دهید و پاهای خود را صاف کنید طوری که وزن کل بدن روی انگشتان پا و ساعد ها باشد.

در حد توان در این حالت بمانید و پس از کمی استراحت دوباره این حرکت را انجام دهید.

نکته: این حرکات را سعی کنید در برنامه تمرینی خود بگنجانید و دقت کنید که از انجام بیش از حد این حرکات خودداری کنید زیرا این کار باعث درد عضلات کمر و شکم می شود.


3. کالری دریافتی خود را زیر نظر داشته باشید

کالری دریافتی برای کاهش وزن ، چگونه سریع لاغر شویم ، کاهش وزن فوری ، کاهش وزن سریع در خانه ، کاهش وزن بدون رژیم ، خوراکی های لاغر کننده ، میوه های لاغر کننده ، برای لاغری چی بخوریم

اگر خواهان یک اندام زیبا و یک شکم صاف هستید، به کالری دریافتی خود دقت کنید. ساده ترین راه برای کاهش وزن، سوزاندن کالری بیشتر نسبت به مقدار کالری مصرفی است.

به عنوان مثال، 3500 کالری مساوی است با نیم کیلوگرم چربی که اگر شما در هر هفته این مقدار کالری را دریافت کنید و فعالیت بدنی کافی نداشته باشید، موفق به کاهش وزن نخواهید شد. بنابراین شما باید مقدار کالری که در هرروز دریافت می کنید و مقدار کالری که در هرروز از طریق فعالیت های بدنی میسوزانید را محاسبه کنید و بهترین برنامه غذایی و تمرینی را با توجه به این محاسبات، تنظیم کنید.

برنامه های زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارند که می توانید با جست و جو در اینترنت، آنها را بر روی گوشی خود نصب کنید.


4. کاهش مصرف کربوهیدرات

کاهش مصرف کربوهیدرات برای لاغری

علت اینکه رژیم های غذایی با کربوهیدرات کم برای لاغری پرطرفدار هستند، جوابدهی و کارایی بالای آنها است. این رژیم ها برای اکثر افراد مؤثر واقع بوده و کاهش وزن سریع را برای آنها به ثمر می رساند.

کربوهیدرات ها باعث افزایش گرسنگی شده و در نتیجه باعث پرخوری و افزایش وزن می شود. بنابراین اگر به غذاهای پر کربوهیدرات عادت کرده اید و ترک این نوع غذاها برای شما سخت است، می توانید پروتئین هارا جایگزین کربوهیدرات ها کنید.

کاهش مصرف کربوهیدرات همچنین باعث کاهش کالری دریافتی می شود و از اشباع چربی ها در بدن جلوگیری می کند.


5. نوشیدن آب فراوان

نوشیدن آب برای چربی سوزی

نوشیدن حداقل 8 لیوان آب در روز نه تنها باعث از بین بردن سموم بدن و افزایش نشاط بدن می شود بلکه یک روش مؤثر برای سوزاندن چربی های بدن به خصوص در نواحی شکم به شمار میرود!

نوشیدن آب همچنین باعث افزایش کارایی دستگاه گوارش می شود و به هضم و تجزیه غذا نیز کمک می کند. سعی کنید قبل از غذا آب بخورید و از خوردن آب به مدت 15 الی 30 دقیقه بعد از غذا خودداری کنید.


6. انجام تمرینات قدرتی

حرکات قدرتی برای کاهش وزن ، بدنسازی برای کاهش وزن ، برنامه تمرینی برای کاهش وزن سریع ، برنامه تمرینی برای سیکس پک ، سوزاندن چربی موضعی شکم

یکی از کار های مهم برای سوزاندن چربی های شکم، انجام تمرینات قدرتی است. اگر یک برنامه تمرینی دارید سعی کنید حتماً حرکات قدرتی را در برنامه خود بگنجانید.

حرکات قدرتی باعث سوزاندن چربی و ساخت عضلات است که به زیبایی اندام شما بسیار کمک می کند. در حقیقت انجام حرکات قدرتی یک روش مؤثر در سوزاندن کالری است.

برای شروع، انجام تمرینات با وزنه دو روز در هفته کافی است و از انجام حرکات سنگین و حرفه ای خودداری کنید زیرا این کار فقط باعث آسییب دیدگی عضلات و حتی استخوان های شما می شود.


7. مصرف پروتئین به خصوص قبل از ورزش

مصرف پروتئین برای کاهش وزن ، نکات غذایی برای کاهش وزن ، برنامه غذایی برای لاغری ، رژیم غذایی برای کاهش وزن سریع

بی دلیل نیست که وقتی در مورد کاهش وزن صحبت می شود، اکثر افراد مصرف پروتئین را پیشنهاد می کنند؛ پروتئین نه تنها باعث احساس سیری و کاهش اشتها می شود بلکه مصرف آن قبل از ورزش به بازسازی بافت های آسیب دیده کمک بسیاری می کند. این کار باعث ساخت عضلات و سوزاندن چربی می شود.

برخی از خوراکی های غنی از پروتئین عبارتند از:

  • گوشت بدون چربی
  • ماهی
  • تخم مرغ
  • مغز ها و دانه ها
  • لبنیات مانند ماست، شیر و پنیر

سعی کنید روزانه حداقل حدود 70 گرم پروتئین مصرف کنید. به خصوص قبل از انجام حرکات ورزشی، زیرا معمولا بعد از فعالیت های ورزشی گرسنگی به سراغ ما می آید و به همین خاطر مجبوریم به پر خوری ادامه بدیم و تمام زحماتمان از بین برود! به همین علت اگر حدود یک ساعت قبل از ورزش به مصرف یک وعده پروتئینی بپردازید، از گرسنگی در طول و یا بعد از تمرینات جلوگیری می کنید.


8. پیاده روی روزانه

پیاده روی برای چربی سوزی ، چگونه لاغر شویم ، کاهش وزن فوری ، کاهش وزن سریع ، سوزاندن چربی شکم ، کاهش وزن در یک هفته

اگر تمایلی به انجام حرکات قدرتی ندارید و یا قادر به انجام حرکات تمرینی نیستید، پیاده روی روزانه می تواند جایگزین مناسبی باشد اما اگر یک برنامه تمرینی دارید، پیاده روی می تواند سرعت شما را در رسیدن به هدف خود که همان چربی سوزی است را به حداکثر برساند!

طبق تحقیقات انجام شده توسط The Journal of Exercise Nutrition & Biochemistry خانم هایی که از اضافه وزن خود ناراضی بودند، با پیاده روی 50 الی 70 دقیقه ای در 3 روز هفته به مدت 12 هفته توانستند به وزن دلخواه خود برسند و افرادی که از پیاده روی اجتناب کردند نیز خیلی دیرتر به خواسته خود رسیدند.

حال حساب کنید اگر شما روزانه به مدت یک ساعت پیاده روی کنید، در حدود 2 هفته چه معجزه ای خواهد شد!

دکمه بازگشت به بالا
بستن