روش های علمی برای کاهش وزن فوری بدون ورزش و گرسنگی!

دنبال کردن یک برنامه تمرینی و یک رژیم غذایی می تواند بنا بر دلایل مختلفی برای بسیاری از افراد سخت و یا غیر ممکن باشد.

با اینحال راهکار های زیاد و مفیدی وجود دارند که به شما کمک می کنند بدون هیچگونه سختی کالری کمتری مصرف کنید.

با استفاده از نکاتی که در این بخش معرفی خواهیم کرد می توانید بدون هر گونه رژیم غذایی و یا برنامه تمرینی به اندام مورد پسند خود برسید. تمامی این نکات بصورت علمی تایید شده اند.

1. غذا را به آرامی و بطور کامل بجوید

مغز شما برای پردازش مقدار غذایی که خورده اید نیاز به زمان دارد. جویدن غذا بطور کامل باعث میشود تا آهسته تر غذا بخورید که اینکار مقدار غذایی که میخورید را کاهش میدهد و احساس سیری به شما میدهد.

محققان از بین 23 تحقیق انجام شده به این نتیجه دست یافته اند که افرادی که غذا را سریع تر میجوند در معرض ابتلا به افزایش وزن نسبت به افرادی که غذا را آرام میجوند هستند. تند جویدن غذا همچنین ممکن است باعث اضافه وزن نیز شود.

برای عادت کردن به آرام جویدن غذا، شمردن تعداد دفعاتی که غذا را میجوید می تواند به شما کمک کند.

حتماً بخوانید: کاهش وزن فوری با سرکه سیب!

 

2. استفاده از ظروف کوچکتر برای غذاهای ناسالم!

غذاهای ناسالم و پرچرب یکی از عوامل مهم در افزایش وزن هستند. اگر ترک غذاهای ناسالم برای شما سخت است، برای شروع کافی است از ظروف کوچکتر برای مصرف اینگونه غذا ها استفاده کنید.

ظروف کوچکتر مغز شما را فریب داده و باعث میشوند تا غذای داخل آنها زیاد به نظر برسند و به شما کمک میکنند تا مقدار کمتری از این غذاها را مصرف کنید.

از طرفی دیگر ظروف بزرگتر باعث میشوند تا غذای داخل آنها کم به نظر برسند و باعث میشوند غذای بیشتری به آنها اضافه کنید.

بنابراین سعی کنید برای کاهش وزن سریع، غذاهای سالم را در ظروف بزرگ میل کنید و غذاهای ناسالم را در ظروف کوچک.

 

3. پروتئین زیاد مصرف کنید

پروتئین تاثیرات قدرتمندی بر روی اشتها دارد. پروتئین اشتها را کاهش داده و حس سیری ایجاد میکند و کمک میکند کالری کمتری مصرف کنید. به این دلیل که پروتئین بر روی هورمون های زیادی که باعث ایجاد حس پر بودن میشوند تاثیر میگذارد.

یک تحقیق نشان میدهد که افزایش مصرف پروتئین به میزان 15 الی 30 درصد در روز به شرکت کنندگان کمک کرد تا کالری کمتری مصرف کنند و در عرض 12 هفته حدود 11 پوند وزن کم کنند بدون اینکه حتی از قصد بخواهند غذای کمتری مصرف کنند!

به عنوان مثال بهتر است به جای مصرف کربوهیدرات برای صبحانه، پروتئین ها مانند تخم مرغ را جایگزین کنید.

غذاهایی که مقادیر زیادی پروتئین را دارا میباشند شامل سینه مرغ، ماهی، ماست موسیر و بادام میباشند.

 

4. نوشیدن آب بطور منظم

کاهش وزن بدون ورزش و گرسنگی نوشیدن آب کاهش وزن فوری بدون ورزش و گرسنگی

نوشیدن آب فراوان باعث میشود تا کمتر غذا بخورید و وزن کم کنید، بخصوص اگر قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید.

یک تحقیق در بزرگسالان نشان داده است که نوشیدن نیم لیتر آب نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی گرسنگی را کاهش داده و کالری مصرفی را به طرز چشمگیری کاهش میدهد.

شرکت کنندگانی که قبل از هر وعده غذایی آب نوشیدند، درطول 12 هفته 44 درصد وزن بیشتری نسبت به کسانی که از نوشیدن آب قبل از غذا خودداری کردند کاهش وزن داشته اند.

مطلب پیشنهادی: روش کاهش وزن با نوشیدن آب

5. خواب فراوان و دوری از استرس

وقتی صحبت از تناسب اندام میشود، بسیاری از افراد خواب و استرس را نادیده میگیرند. خواب و استرس در واقع تاثیر فراوانی بر روی وزن و اشتهای شما دارند.

کاهش وزن بدون ورزش و گرسنگی خواب و استرس کاهش وزن در یک ماه کاهش وزن در یک هفته غذاهای لاغر کنندهکاهش وزن فوری بدون ورزش و گرسنگی

کمبود خواب باعث بروز اختلال در هورمون های تنظیم کننده اشتها (لپتین و گرلین) میشود. هورمون دیگر، کورتیسول، وقتی شما مضطرب هستید افزایش پیدا می کند.

وجود نوسانات در این هورمون ها باعث افزایش اشتها و اشتیاق به مصرف غذاهای ناسالم میشود که در نتیجه باعث افزایش کالری مصرفی میشود.

بی خوابی و استرس مزمن همچنین می تواند خطر ابتلا به امراض مختلف مانند دیابت نوع 2 و اضافه وزن شود.

مطلب پیشنهادی: روش ساده برای از بین بردن استرس و اضطراب

 

6. غذاهای ناسالم و پر کالری را در خارج از دید قرار دهید

کاهش وزن بدون ورزش و گرسنگی غذاهای ناسالم چگونه لاغر شویم روش های لاغری در منزل لاغری بدون باشگاه کاهش وزن آسانکاهش وزن فوری بدون ورزش و گرسنگی

نگهداری غذاهای ناسالم در جایی که بتوانید آنها را ببینید میتواند باعث افزایش گرسنگی و میل به مصرف این غذاها شود. این مسئله باعث افزایش وزن میشود.

غذاهای ناسالم را در جاهایی مخفی کنید که در خارج از دسترس و دیدتان باشد بنابراین وقتی گرسنه میشوید به سمت این غذاها نخواهید رفت.

در عوض، غذاهای سالم مانند میوه‌جات و سبزیجات را در دسترس خود قرار دهید و هنگام گرسنگی سمت این غذاها بروید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن