روش ساده و جادویی برای کاهش وزن با نوشیدن آب!

آیا می دانستید که اولین تغییر در سبک زندگی که برای کاهش وزن باید انجام دهید، نوشیدن آب بیشتر است؟ به همین سادگی!

نوشیدن آب برای کاهش وزن یکی از ساده ترین، مؤثر ترین و سالم ترین راه برای کاهش وزن و افزایش سلامت عمومی بدن است.

نوشیدن آب بطور منظم در طول روز و قبل از وعده های غذایی باعث کاهش اشتها شده و باعث می شود کمتر غذا بخورید درنتیجه کالری کمتری مصرف می کنید. نوشیدن آب فراوان در طول روز همچنین باعث افزایش سرعت سوخت و ساز بدن شده و با این وجود که گاهی اوقات ما تفاوت بین تشنگی و گرسنگی را نمی دانیم، نوشیدن آب باعث از بین رفتن این حالت شده و در نتیجه از پرخوری جلوگیری می کند!

 

چه مقدار آب برای کاهش وزن لازم است؟

نوشیدن آب برای لاغری

با وجود اینکه نوشیدن آب یک روش مهم برای کاهش وزن به شمار می رود باید توجه داشته باشید از نوشیدن بیش از اندازه آب خودداری کنید و یک محدودیت برای خود تنظیم کنید تا از وارد کردن آسیب به کلیه های خود جلوگیری کنید.

با استفاده از این روش می توانید محاسبه کنید که چه مقدار آب در طول روز باید بنوشید:

1. اولین قدم برای محسابه میزان دریافتی آب در روز، وزن شما است. این میزان مصرفی برای هر فرد با توجه به وزن متفاوت است.

2. وزن خود را ضرب در دو سوم کنید و یا می توانید وزن را ضرب در 67 و سپس تقسیم بر 100 کنید. به عنوان مثال فردی با وزن 175 پوند باید حدود 117 اونس(سه و نیم لیتر) آب در روز مصرف کند.

3. میزان فعالیت خود را نیز در نظر بگیرید. اگر ورزش های سنگین مانند بدنسازی انجام می دهید، باید به ازای هر نیم ساعت تمرین حدود 12 اونس به میزان آب مصرفی روزانه اضافه کنید.

 

زمان های نوشیدن آب را تنظیم کنید.

 

پس از مشخص کردن آب مورد نیاز خود در هر روز، نوبت به تنظیم زمان برای نوشیدن آب است که رعایت این نکته برای کاهش وزن، امری ضروری است.

زمان هایی در طول روز وجود دارند که نوشیدن آب در آن زمان ها بهتر است؛ نوشیدن آب قبل از وعده های غذایی باعث پر شدن شکم می شود و باعث کم خوری می شود و همچنین به گوارش بهتر غذا کمک می کند.

یک آزمایش انجام شده روی گروهی از مردان میانسال وزن بالا، نشان داد که آنهایی که قبل از وعده های غذایی آب نوشیده بودند، 44 درصد بیشتر از کسانی که آب مصرفی خود را افزایش نداده بودند کاهش وزن داشتند!

 

طعم را فراموش نکنید!

کاهش وزن با نوشیدن آب

تا اینجا متوجه شدیم که نوشیدن آب یک امر مهم و مؤثر برای کاهش وزن است اما ممکن است نوشیدن آب به تنهایی خسته کننده باشد اما خوشبختانه یک راه آسان برای اضافه کردن طعم به آب وجود دارد که می تواند اشتیاق به نوشیدن آب را افزایش دهد.

آب های طعم دار سالم، خوشمزه و تهیه آن ها آسان است. برای طعم دار کردن آب می توانید با استفاده از خلاقیت و تمایل خود، از میوه های آب دار نظیر لیمو، پرتغال و یا تکه میوه ها استفاده کنید.

 

استفاده از برنامه ها

 

برنامه های زیادی برای گوشی های موبایل وجود دارند که می توانند شما را در رسیدن به هدفتان کمک کنند.

با استفاده از این برنامه ها می توانید یک برنامه ریزی برای زمان های نوشیدن آب انجام دهید تا به شما اطلاع داده شود که اکنون وقت نوشیدن آب است!

یک برنامه پیشنهادی برای انجام این کار Daily Water Tracker Reminder  است که بصورت رایگان می توانید از اپ استور دانلود کنید. در این برنامه می توانید هدف مصرف آب روزانه خود را مشخص کنید و بعد از هر بار نوشیدن آب می توانید مشاهده کنید که چند لیوان دیگر باید در طول روز مصرف کنید.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن