چگونه بوی بد دهان را از بین ببریم؟

6 روش مؤثر برای از بین بردن بوی دهان

شاید شما از آن دسته افرادی هستید که به سلامت خود اهمیت می دهید و بوی بد دهان ممکن است یک مشکل آزار دهنده برای شما باشد. ما در این مطلب به روش هایی برای از بین بردن بوی دهان می پبردازیم که به شما در برطرف کردن این مشکل کمک بسیار خواهد کرد. با ما همراه باشید.

بوی بد دهان دلایل مختلفی را می تواند داشته باشد که بارزترین آن، عدم مراقبت و رسیدگی به دندان ها و لثه ها است.اگر شما دندان های خود را به طور مرتب مسواک نزنید، باکتری های داخل دهان شما رشد می کنند و باعث ایجاد لایه پلاگ روی دندان های شما می شود که باعث بوی بد دهان و همچنین خراب شدن دندان های شما می شود.

دندان های خود را حداقل دوبار در روز مسواک بزنید

مسواک زدن دندان ها به خصوص بعد از هر وعده غذایی، نه تنها باعث حفظ سلامت دندان ها و لثه های شما می شود بلکه ذره های غذا و باکتری های داخل دهان را نیز که باعث بوی بد دهان می شوند را از بین میبرد.

 

از سلامت دندان های خود مطمئن شوید

اگر دندان های شما هرگونه خرابی و یا مشکلی دارند، بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید و مشکلات دندان هایتان را برطرف کنید زیرا یکی از مهمترین علت های بوی بد دهان، وجود مشکل در دندان هاست.

 

استعمال سیگار و تنباکو را متوقف کنید

استعمال سیگار و دخانیات یکی از مهمترین دلایل ایجاد بوی بد در دهان است.

مصرف دخانیات به خصوص سیگار باعث خشکی دهان و ایجاد بوی ناخوشایند در دهان میشود که حتی با مسواک زدن هم از بین نمیرود!

 

آب فراوان بنوشید

سعی کنید روزانه بین 6 تا 8 لیوان آب بنوشید. نوشیدن آب به اندازه کافی باعث جلوگیری از خشک شدن دهان می شود و بوی بد دهان را از بین میبرد.

 

خوراکی هایی که باعث بوی بد دهان می شوند را بشناسید

مصرف برخی خوراکی ها باعث بروز بوی بد دهان می شوند. بنابراین اگر می خواهید از بوی بد دهان جلوگیری کنید، از مصرف این خوراکی ها پرهیز کنید:

  • سیر
  • پیاز
  • پنیر
  • فلفل
  • خوراکی های تند و ترش

برای خوشبو شدن دهان، ماست و سیب گزینه های بسیار مناسبی هستند زیرا این دو خوراکی، باعث از بین بردن باکتری در دهان و سیب نیز مانع خشکی دهان میشوند.

 

جویدن آدامس های طعم دار

یک روش سریع و کاربردی برای خوش بو کردن دهان، جویدن آدامس های طعم دار و میوه ای است.

این نوع آدامس ها می توانند بوی بد دهان را برای مدت کوتاهی از بین ببرند ولی به یاد داشته باشید که بهترین راه برای داشتن دهان خوشبو، رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن