چگونه سالم بمانیم؟

بسیاری از افراد بر این باورند که داشتن یک زندگی سالم نیازمند ساعت ها ورزش و یک رژیم سر سخت هست ولی اصلاََ به اینصورت نیست و تنها با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود می توان این هدف را محقق نمود.

این تغییرات عبارتند از انتخاب صحیح در تغذیه، عادات روزمره و… که ما در این مطلب آنها را بررسی خواهیم کرد. با فارس‌پدیا همراه باشید.

نوشیدن آب فراوان

همانطور که میدانید آب یکی از لازمه های مهم برای ادامه حیات است و نوشیدن بین هشت تا دوازده لیوان آب در روز باعث ایجاد نشاط، از بین بردن سموم بدن، سلامت کلیه ها و… میشود و نوشیدن آب گرم نیز باعث بهبود سیستم گوارش میشود.

آب و سلامتی بدن

این نکته رو هم به یاد داشته باشید که هرگز نوشیدنی های دیگر مانند قهوه و چای را جایگزین آب نکنید و سعی کنید حتما در کنار این نوشیدنی ها آب هم به مقدار لازم مصرف کنید.

خوردن صبحانه

صبحانه و سلامتی

صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی است که مصرف یک صبحانه سالم و مغذی، امری مهم برای حفظ سلامتی بدن به شمار می رود.

مصرف میوه و سبزیجات

لازمه ی یک برنامه غذایی سالم، مصرف میوه ها و سبزیجات هست که حتماََ سعی کنید روزانه یک حداقل یک وعده (غیر از 3 وعده اصلی) را به مصرف میوه ها اختصاص دهید.

میوه و سلامتی

میوه و سبزی به دلیل داشتن انواع ویتامین ها و فیبر، به سلامت کلی بدن کمک می کند و باعث برطرف کردن نیاز بدن شما به ویتامین ها و سایر مواد معدنی میشود و همچنین به دلیل وجود فیبر در میوه و سبزی، سیستم گوارش شما بهبود می یابد و باعث هضم بهتر و آسان تر غذا میشود.

ورزش منظم

ورزش و سلامت بدن

ورزش منظم خاصیت های زیادی دارد که برخی از افراد فکر می کنند که ورزش  کردن فقط برای آب کردن چربی های شکم و رسیدن به وزن دلخواه هست ولی بهتر است بدانید که علاوه بر این مزایا، ورزش کردن بسیاری از خواص دیگر هم دارد که در زیر به بررسی برخی از آنها می پردازیم:

-بهبود سلامت قلب و سیستم هوازی میشود

-بهبود سیستم ایمنی و مقابله با بیماری ها

-از بین بردن مواد سمی بدن

-آرامش روحی و روانی و از بین بردن استرس

و…

بنابراین سعی کنید یک برنامه ورزشی برای خود ایجاد کنید و حداقل 3 روز در هفته را به انجام تمرینات ورزشی اختصاص دهید.

استراحت کافی

هرگز فراموش نکنید که حقظ سلامتی بدون استراحت و خواب کافی امکان پذیر نمی باشد پس اگر در طول روز مدت زمان زیادی را مشغول به انجام کار هایتان هستید، سعی کنید یک مدت زمانی را به استراحت و رفع خستگی اختصاص دهید.

استراحت و سلامتی

و مهم تر از آن، داشتن خواب مناسب شبانه را فراموش نکنید که داشتن 8 ساعت خواب شبانه نقش مهمی در سلامت بدن دارد.

کنترل استرس و اضطراب

با وجود چالش های فراوان در زندگی و مشغله های فکری، کنترل کردن استرس یکی از مهم ترین کار هایی هست که باید به انجام آن بپردازید.

آرامش روحی و روانی برای سلامت

روش های زیادی برای کنترل استرس وجود دارد که برخی از افراد روش هایی مانند مصرف قرص های آرام بخش و ضد اضطراب را انتخاب میکنند که ما این روش ها را به شما پیشنهاد نمی کنیم زیرا این قرص ها ممکن است عوارض جانبی برای شما به وجود بیاورند و…

یک روش پیشنهادی و سالم برای حفظ آرامش انجام حرکات یوگا هست که نه تنها به سلامت بدن کمک میکند بلکه باعث ایجاد آرامش روحی و روانی میشود.

در این مطلب ما روش های رسیدن به آرامش رو معرفی کردیم که پیشنهاد می کنیم از این مطلب دیدن کنید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن