بهترین خوراکی ها برای آرامش اعصاب و کاهش استرس و اضطراب

اگر بـه دنبال آرامش هستید می توانید بـه سراغ خوراکی ها بروید و خود را آرام کنید.ما خوراکی هـای آرام بخش را بـه شما معرفی میکنیم. وقتی بحث غذا هـای کاهش دهنده اضطراب بـه میان می آید تنها چیزی کـه در ابتدا بـه ذهنمان می رسد خوردن شکلات پس از یک روز پر استرس کاری است.

شاید در همان لحظه احساس بهتری داشته باشید اما خیلی تاثیرش از بین می‌رود. می‌خواهم غذاهایی معرفی کنیم کـه هم اعصاب را آرام می کنند و هم در کل برای سلامتی خوب هستند.

پرتقال

خوراکی آرامبخش ، غذاهای آرام کننده اعصاب ، کاهش استرس و اضطراب

این میوه منبع ویتامین C علاوه بر ابن کـه ضد سرماخوردگی است فواید دیگری هم دارد. پرتقال سطح کورتیزول «هورمون استرس» و فشار خون را پایین می آورد.

 

کیوی

کیوی میوه ای مملوء از تریپتوفان اسـت. تریپتوفان در بدن تبدیل بـه سروتونین می شود کـه عصب هاي مـا را آرام می کند و بـه خلق و خوی مـا ثبات می بخشد. اضطراب می تواند باعث بی خواب شدن مـا هم شود و تحقیقات نشان داده مصرف کیوی بطور منظم می تواند کمک کند سریعتر بـه خواب برویم و خواب شبانه ی آسوده تری داشته باشیم.

 

شیر

خوراکی های کاهش دهنده اضطراب

وقتی مادرها هر شب قبل خواب یک لیوان شیر برایمان کنار می گذارند دلیلی برای این کار دارند. ویتامین هـای b2 و b12 موجود در شیر خیلی سریع در ما آرامش ایجاد می کند.

اسفناج

یکی از دلایلی کـه میگویند حتما این سبزی را مصرف کنید وجود مقدار زیادی منیزیم در آن است کـه بـه تنظیم سطح کورتیزول کمک می کند.

مارچوبه

مارچوبه سرشار از فولیک اسید بوده و هنگامی کـه تنش زیادی دارید می تواند شما را آرام کند.

بوقلمون

غذاهای آرامبخش ، غذاهای آرامش دهنده

گوشت این پرنده چیزی بـه نام تریپتوفان دارد. تریپتوفان آمینو اسیدی است کـه بـه مغز اشاره می کند تا سروتونین « هورمون آرامبخش» آزاد کند.

 

بلغور جو دوسر

بلغور جو نیز همانند گوشت بوقلمون هورمون سروتونین را تقویت میکند و یک گزینه بی نظیر برای آرام بخشی و کاهش استرس و اضطراب است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن