خواص بی نظیر سرکه سیب برای سلامتی

سرکه سیب یکی از پرطرفدار ترین نوع سرکه ها است که کاربرد های زیادی در حفظ سلامتی و درمان برخی بیماری ها دارد. اگر دچار سکسکه های طولانی و عذاب آور می شوید و یا فشار خونتان بالا است، کافی است کمی سرکه سیب به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

در واقع سرکه سیب علاوه بر درمان سکسکه و یا فشار خون بالا، چندین خواص دیگر دارد که از مهم ترین آنها کمک به کاهش وزن، هضم بهتر غذا، کاهش کلسترول و… است که در این مطلب به 5 تا از مهم ترین خواص این ماده معجزه آسا می پردازیم.

 

1. کمک به کاهش وزن و سوزاندن چربی شکم

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که سرکه سیب یک روش مؤثر در کاهش وزن به شمار می رود. سرکه سیب اشتها را کاهش می دهد و باعث می شود کالری کمتری مصرف کنید و در نتیجه چربی بیشتری بسوزانید.

به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان سرکه سیب باعث چربی سوزی و یا کاهش وزن بطور مستقیم نمی شود بلکه فقط باعث احساس سیری شده و قند خون را کاهش می دهد که می تواند شما را در پروسه کاهش وزن کمک کند.

بنابراین در هرروز یک قاشق غذاخوری سرکه سیب را با آب محلول کرده و یک ساعت قبل از وعده غذایی آنرا بنوشید.

 

2. کاهش کلسترول و بهبود سلامت قلب

بیماری های قلبی درحال حاضر از شایع ترین علل مرگ و میر در جهان هستند. بسیاری از عواملی که باعث بیماری های قلبی می شوند را می توان با سرکه سیب بهبود داد.

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که مصرف سرکه سیب در کاهش سطوح کلسترول مفید است و  خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. سرکه سیب همچنین فشار خون را کاهش می دهد که فشار خون یکی از مهمترین عوامل بیماری های قلبی و کلیوی به شمار می رود.

 

3. کاهش قند خون و مبارزه با دیابت

سرکه سیب، یکی از مؤثر ترین مواد غذایی برای کاهش قند خون و مبارزه با انواع دیابت به خصوص دیابت نوع 2 به شمار می رود.

سرکه سیب قند خون را کاهش می دهد و علائم ناشی از دیابت را بطور چشمگیری کاهش می دهد.

 

4. خاصیت ضد سرطانی سرکه سیب

سرطان یک بیماری هولناک است که حاصل از رشد غیر عادی سلول ها است. صحبت های زیادی درباره خواص ضد سرطانی سرکه سیب وجود دارد.

درواقع تحقیقات زیادی ثابت کرده اند که انواع سرکه سیب باعث از بین بردن سلول ها و کوچک شدن غدد سرطانی می شوند. درحالیکه این تحقیقات بر روی موش های آزمایشگاهی انجام شده است که چیزی درمورد انسان نشان نمی دهد.

با اینحال تحقیقات دیگری نشان می دهند که مصرف سرکه سیب در چین باعث درمان سرطان مری در چین شده در حالیکه مصرف این ماده باعث افزایش سرطان مثانه در صربستان شده است.

این امکان وجود دارد که مصرف سرکه سیب باعث پیشگیری از ابتلا به سرطان شود ولی قبل از اینکه ادرباره این مسئله اطمینان حاصل شود نیازمند است که تحقیقات بیشتری در این مورد انجام شود.

 

5. نابودی باکتری های آسیب رسان

سرکه سیب به نابودی عوامل بیماری زا به خصوص باکتری ها کمک می کند. این ماده غذایی همچنین برای تمیز و ضد عفونی کردن، از بین بردن قارچ ناخن، شپش های سر، زگیل و عفونت گوش مورد استفاده قرار می گیرد.

سرکه سیب همچنین به عنوان یک نگه دارنده غذا نیز کاربرد دارد، این ماده از رشد باکتری ها در غذا جلوگیری کرده و از خراب شدن غذا جلوگیری می کند.

 

برخی از خواص دیگر سرکه سیب

  • بهبود گوارش
  • کمک به جذب مواد معدنی
  • تجزیه پروتئین
  • تقویت سیستم ایمنی
  • کاهش نفخ و باد معده

 

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن