مضرات آبمیوه های صنعتی چند برابر بیشتر از خواصشان!

آیا میدانستید آبمیوه های پاکتی صنعتی ضررشان چندین برابر بیشتر از خواصشان میباشد؟ این مطلب را تا آخر بخوانید تا با مضرات وحشتناک آبمیوه های صنعتی برروی سلامت بدن آشنا شوید.

بسیاری از افراد مصرف آبمیوه های پاکتی به دلیل قیمت پایین و فراوانی آنها در فروشگاه های مواد غذایی را نسبت به تهیه و خرید آبمیوه های طبیعی ترجیح میدهند غافل از اینکه این آبمیوه ها نه تنها خواص چندانی برای سلامت بدن ندارند بلکه ضرر آنها ممکن است حتی بدتر از نوشابه های گازدار نیز باشد!

دلایلی برای پرهیز از مصرف آبمیوه های صنعتی

1. شکر

درتهیه آبمیوه های صنعتی وجود قسمت کوچکی از پوست میوه درفرایند آبگیری، سبب تلخی می شود. بنابراین ناچاراً افزودن طعم شیرینی به آب میوه یکی از اصول اولیه است.

این درحالی است که در هرفنجان آب میوه طبیعی حدود 5 تا 8 قاشق چای خوری قند میوه یا همان فروکتوز وجود دارد. فروکتوز با اینکه قند طبیعی است اما مضرات بسیاری همراه دارد. ازجمله اینکه بدن را دربرابر انسولین مقاوم می کند و به طور قابل توجهی تری گلیسرید که یکی از عوامل خطرناک برای بیماران قلبی می باشد را افزایش می دهد. همچنین بدن را درمعرض بیماری هایی همچون دیابت قرار می دهد.

ممکن است با خود فکر کنید که آیا خوردن میوه نیز خطرناک است؟ خیر؛ هنگام مصرف میوه فروکتوز کمتری جذب میکنید زیرا اثرات متابولیک میوه و آبمیوه بسیار متفاوت است.

باخوردن میوه مصرف فیبر، ویتامین، مواد مغذی گیاهی و آنتی اکسیدان ها کمک می کنند تا جذب و سوخت و ساز در بدن بهتر انجام شود.

 

2. اسید زیاد آبمیوه

میزان قند موجود در آبمیوه ها حدوداً چیزی شبیه به نوشابه های گازدار است! این میزان قند بالا سبب نابودی تدریجی مینای دندان ها میشود که البته این میزان به دلیل باکتری های موجود در میوه حالت اسیدی قوی تری نسبت به نوشابه ایجاد می کند و درصد تخریب آن بیشتر می شود.

 

3. میزان فیبر کمتر

آیا میدانید دریک تکه پرتقال تازه چقدر فیبر وجود دارد؟ حتی پوست پرتقال نیز مزایای بیشماری دارد. درطی گرفتن آب میوه مقدار بسیاری از بافت میوه از بین می رود.

مثلا در آب سیب ، با کندن پوست سیب مقدار بسیار زیادی فیبر که در پوست این میوه وجود دارد از بین می رود. حتی اگر شما آب میوه پالپ دار یا همان آب میوه با تکه های میوه را تهیه کنید باز هم جایگزین بافت کامل میوه نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن