خواص شگفت انگیز دوش آب گرم برای سلامتی بدن

7 تا از فواید بی نظیر دوش گرفتن با آب گرم

دوش گرفتن تنها برای تمیزی بدن نیست بلکه یک دوش معمولی می تواند خواص بسیاری بر سلامت بدن داشته باشد.
دوش آب گرم و دوش آب سرد هر کدام به نوبه خود فواید بسیاری دارند که ما در این مطلب به بررسی آنها میپردازیم. با ما همراه باشید

کاهش استرس

آیا روز پر استرسی را پشت سر گذاشته اید؟ یک دوش آب گرم می تواند استرس و تنش های عصبی را به شدت کاهش دهد.
دوش آب گرم همچنین باعث افزایش سطح اکسی توسین در بدن شود که می تواند حال شما را خوب کند و هر گونه استرس را از بین ببرد.

 

نابودی باکتری ها

انواع زیادی از باکتری ها، دمای بالا را نمی توانند تحمل کنند به همین خاطر دوش آب گرم می تواند بدن شما را از شر این باکتری ها خلاص کند و شما را از مبتلا شدن به بیماری ها در امان نگه دارد.
همچنین اگر هر گونه زخمی در بدن شما وجود دارد، دوش آب گرم ایده خوبی برای کشتن باکتری ها در محل زخم و افزایش خونرسانی به محل زخم شده و سرعت بهبودی زخم را افزایش دهد.

 

مقابله با فشار خون بالا

اگر مشکل فشار خون دارید و یا فشار خون شما بالا است، حمام آب گرم می تواند به کاهش فشار خون کمک به سزایی کند و از بروز هرگونه مشکل قلب و عروق جلوگیری کند.

 

گرم کردن قبل از ورزش

اگر می خواهید به انجام ورزش ها و فعالیت های فیزیکی سنگین بپردازید باید ابتدا بدن خود را گرم کنید ولی اگر وقت یا حوصله انجام حرکات نرمشی را ندارید ، بهترین جایگزین برای این حرکات، یک دوش آب گرم انرژی بخش است.
طبق تحقیقات انجام شده 10 دقیقه دوش گرفتن با آب گرم معادل نیم ساعت انجام حرکات نرمشی است.

 

تسکین سرفه و گلودرد

اگر سرفه و گلودرد امان شما را بریده ، یک حمام آب گرم میتواند مشکل شما را برطرف کند. بخار ایجاد شده توسط آب گرم میتواند مخاط گلو را از بین برده و به باز شدن مجاری تنفسی کمک کند.

 

آرام کننده درد

اگر هرگونه درد عضلانی، مفصلی و یا استخوانی دارید، حمام آب گرم یک راه حل موثر برای این مشکل است!
طبق تحقیقات انجام شده آب گرم می تواند هر گونه درد و گرفتگی در عضلات را با افزایش گردش خون کاهش دهد و عضلات بدن را نیز منبسط کند.
حمام آب گرم همچنین یک تسکین دهنده برای سردرد و میگرن است.

 

کمک به کاهش وزن

تحقیقات نشان می دهند دوش آب گرم می تواند به کاهش وزن کمک بسیاری کند.

این تحقیقات ثابت کرده اند که قرار گرفتن در آب گرم  روز در هفته به مدت 20 الی 30 دقیقه می تواند در ماه حدود 10 کیلو از وزن بدن را کم کند. بنابراین اگر به فکر کاهش وزن بدون دردسر هستید، این روش به شما پیشنهاد می شود.

 

کنترل دیابت

دوش آب گرم همچنین یک گزینه بسیار مناسب برای افراد مبتلا به دیابت است زیرا باعث کاهش سطوح قند و گلوکز در خون میشود و جذب انسولین را نیز افزایش می دهد و به کنترل و کاهش علائم این بیماری کمک می کند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن