درمان فوری و طبیعی سرماخوردگی در تابستان

تقربیاً می توان گفت یکی از بدترین مواقع برای سرماخوردگی، فصل تابستان است. برخی افراد ممکن است سرماخوردگی را فقط مختص به فصول سرد سال بدانند ولی با وجود لوازم خنک کننده در فصل تابستان و به علاوه تعریق زیاد به علت گرما در این فصل، احتمال سرماخوردگی های شدید در تابستان با فصل زمستان به نحوی برابر است!

خبر خوب این است که روش هایی وجود دارند که در سریع‌ترین زمان ممکن می توان از شر این سرماخوردگی های عذاب آور بدون نیاز به مراجعه به پزشک خلاص شد.

1. نوشیدن آب فراوان

روش درمان سریع سرماخوردگی با آب

مصرف آب فراوان امری ضروری برای از بین بردن سوزش گلو و انسداد بینی و دور کردن سرماخوردگی از بدن است. سعی کنید از نوشیدنی های شیری و شکردار دوری کنید زیرا این نوشیدنی ها باعث بدتر شدن مخاط میشوند. در عوض آب لیموهای گازدار و یا نوشیدنی های گیاهی مصرف کنید که باعث کاهش سوزش گلو، آبریزش بینی و گرفتگی گلو میشود.

 

2. مصرف ویتامین C

راه درمان طبیعی سرماخوردگی در خانه ویتامین ث C

این ویتامین مشهور برای مبارزه با انواع بیماری ها و عفونت ها بسیار مفید است. بنابراین در صورت ابتلا به سرماخوردگی در فصل تابستان، مصرف ویتامین C را با خوردن میوه هایی نظیر توت فرنگی، لیمو ترش، پاپایا، بروکلی و فلفل قرمز افزایش دهید.

 

3. آفتاب بگیرید

درمان سرماخوردگی تابستان آفتاب گیرفتن ویتامین D

وقتی صحبت از درمان سرماخوردگی میشود، ویتامین D برای کمک به تعادل سیستم ایمنی ضروری است. در ماه های سرد سال بسیاری از افراد دچار کمبود ویتامین D میشوند ولی در تابستان به علت قرارگرفتن در معرض آفتاب سطوح این ویتامین در بدن افزایش پیدا می کند.

اگر شما از نور آفتاب دوری می کنید، دچار کمبود ویتامین D میشوید بنابراین بهتر است روزانه حداقل 15 دقیقه در نور آفتاب قرار بگیرید. اگر اینکار برای شما امکان پذیر نیست، میتوانید از قرص های ویتامین D استفاده کنید، مصرف این قرص ها نه تنها باعث بهبود ایمنی بدن و مبارزه با بیماری ها می شود، بلکه افسردگی را درمان کرده و سلامت مفاصل و استخوان ها را تامین می کند. قبل از مصرف قرص های ویتامین D با پزشک خود مشورت کنید.

 

4. گیاه درمانی

پلارگونیوم یک داروی گیاهی برای کمک به مشکلات تنفسی، سوزش گلو و علائم سرماخوردگی و آنفولانزا است.

این دارو را برای درمان فوری سرماخوردگی، تا زمانی که بهبودی کامل یافته اید مصرف کنید.

 

5. استراحت کنیددرمان سرماخوردگی آبریزش بینی سوزش گلو خواب و استراحت

هنگام ابتلا به سرماخوردگی بهتر است زیاد به خود سخت نگیرید و مدتی را به استراحت اختصاص دهید. استراحت نه تنها باعث بهتر شدن حال شما می شود بلکه سیستم ایمنی شما را نیز افزایش می دهد.

بنابراین سعی کنید مدتی را از کار و فعالیت فاصله بگیرید و بخوابید زیرا خواب یکی از سریعترین و کلیدی ترین روش ها برای مبارزه با بیماری ها و بهبودی بدن است.

 

6. افزودن رطوبت به هوادرمان سریع سرماخوردگی آبریزش بینی و سوزش گلو

همانطور که میدانید تابستان فصل لوازم خنک کننده است این بدین معناست که هوای منزل میتواند خشک شود و باعث افزایش سوزش گلو شود. باوجود اینکه در این فصل هوا بسیار گرم است و خاموش کردن کولر ممکن است راه چاره مناسبی نباشد، میتوان با استفاده از دستگاه بخور در فضای اتاق رطوبت ایجاد کرد. این کار باعث کاهش سوزش و رفع انسداد گلو و بینی می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن