آیا ورزش به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند؟

ورزش منظم یکی از ستون های زندگی سالم است. ورزش سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد ، فشار خون را پایین می آورد ، به کنترل وزن بدن کمک می کند و در برابر انواع بیماری ها محافظت می کند. اما آیا ورزش به تقویت سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی و سالم نگه داشتن آن کمک می کند؟ درست مانند یک رژیم غذایی سالم ، ورزش می تواند به سلامتی عمومی و در نتیجه به یک سیستم ایمنی سالم کمک کند. ورزش میتواند بطور مستقیم به ترویج گردش خون کمک کند ، این امر به سلول ها و مواد سیستم ایمنی بدن اجازه می دهد تا آزادانه از طریق بدن حرکت کرده و کار خود را به صورت کارآمد انجام دهند.

ورزش برای تقویت سیستم ایمنی ، تقویت سیستم ایمنی بصورت طبیعی ، آنفولانزا ، سرماخوردگی ، کروناویروس ، ویروس کرونا ، درمان کروناویروس

برخی از دانشمندان در تلاشند تا گام بعدی را برای تعیین اینکه آیا ورزش به طور مستقیم بر حساسیت فرد به عفونت تأثیر می گذارد ، بردارند. به عنوان مثال ، برخی محققان در حال بررسی این موضوع هستند که آیا مقادیر شدید ورزش باعث می شود ورزشکاران بیشتر بیمار شوند یا به نوعی عملکرد سیستم ایمنی بدن را مختل می کنند. برای انجام این نوع از تحقیقات ، دانشمندان معمولاً از ورزشکاران می خواهند که به شدت ورزش کنند. دانشمندان قبل و بعد از تمرین خون و ادرار خود را آزمایش می كنند تا هرگونه تغییر در اجزای سیستم ایمنی بدن را تشخیص دهند در حالی که برخی از تغییرات به ثبت رسیده است ، ایمونولوژیست ها هنوز نمی دانند این تغییرات از نظر پاسخ ایمنی انسان به چه معنی است.

اما این افراد ، ورزشکاران نخبه ای هستند که تحت فشار شدید جسمی قرار می گیرند. در مورد ورزش متوسط ​​برای افراد متوسط ​​چطور؟ آیا به سالم ماندن سیستم ایمنی بدن کمک می کند؟ در حال حاضر ،  اگرچه حتی یک پیوند مفید مستقیم برقرار نشده است ، منطقی است که ورزش منظم متوسط ​​را به عنوان یک پیکان سودمند در زندگی سالم ، در نظرگرفت. ورزش ، یک وسیله بالقوه مهم برای سالم نگه داشتن سیستم ایمنی بدن در کنار سایر موارد است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن