مقایسه علائم کروناویروس با آنفولانزا

شیوع کروناویروس جدید در هفته های اخیر عناوین جدیدی را ایجاد کرده است ، اما اپیدمی ویروسی دیگری وجود دارد که کشورهای جهان را مورد اصابت قرار داده است و آن آنفولانزای فصلی نام دارد. اما این ویروس ها چگونه مقایسه می شوند و کدام یک واقعاً نگران کننده تر هستند؟

تاکنون کروناویروس منجر به بیش از 89000 مورد ابتلا و 3000 مرگ و میر در سراسر جهان شده است. اما این آمار در مقایسه با آنفولانزا ناچیز است. براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، آنفولانزا در ایالات متحده آمریکا ، به تنهایی باعث بروز 32 میلیون مورد ابتلا ، 310،000 مورد بستری در بیمارستان و 18000 فوتی در این فصل شده است.

با اینحال ، دانشمندان چندین دهه آنفولانزای فصلی را مورد مطالعه قرار داده اند. بنابراین ، با وجود خطر ابتلا به آن ، ما در مورد ویروس آنفولانزا اطلاعات زیادی داریم و میدانیم در هر فصل چه انتظاراتی را باید از این ویروس داشته باشیم. در مقابل ، در مورد ویروس کرونا جدید و بیماری ناشی از آن ، دانسته های زیادی وجود ندارد ، زیرا بسیار جدید است. این بدان معناست که پیش بینی آنکه کروناویروس (کوید 19) تا چه اندازه گسترش خواهد یافت و چه تعداد کشته منجر به آن می شود ، کار بسیار سختی است.

دانشمندان برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد کوید 19 هر لحظه در حال تحقیقات هستند. اما بر اساس آنچه تاکنون می دانیم ، در اینجا تفاوت کروناویروس با آنفولانزا آورده شده است.

علائم کروناویروس ، علائم ویروس کرونا

تفاوت علائم این دو بیماری

هر دو ویروس آنفولانزای فصلی (که شامل ویروس آنفلوانزا A و آنفلوانزا B) و کوید-19 ، ویروس های مسری هستند که باعث بیماری تنفسی می شوند.

به گزارش CDC ، علائم معمول آنفلوانزا شامل تب ، سرفه ، گلودرد ، درد عضلانی ، سردرد ، آبریزش یا خلط بینی ، خستگی و گاهی اوقات اسهال و استفراغ است. علائم آنفلوانزا اغلب به طور ناگهانی بروز می کند. بیشتر افرادی که به آنفولانزا مبتلا میشوند ، در کمتر از دو هفته بهبود می یابند. اما در برخی افراد ، آنفولانزا باعث عوارضی از جمله ذات الریه می شود.

درمورد کروناویروس (کوید-19) ، پزشکان هنوز در تلاشند تا تصویر کاملی از علائم بیماری و شدت آن را درک کنند. طبق گزارشات CDC ، علائم گزارش شده در بیماران از خفیف تا شدید متفاوت بوده و می تواند شامل تب ، سرفه و تنگی نفس باشد.

به طور کلی ، مطالعات بیماران بستری نشان داده است که حدود 83 تا 98 درصد بیماران دچار تب ، 76 تا 82 درصد دچار سرفه خشک و 11 تا 44 درصد دچار خستگی یا درد عضلانی هستند. علائم دیگری از جمله سردرد ، گلودرد ، درد شکم و اسهال گزارش شده است اما نامتداول هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن