روش های کم هزینه و مؤثر برای درمان ریزش مو

ریزش مو یکی از معضلاتی است که باعث ایجاد نگرانی در بسیاری از افراد میشود. ریزش مو دلایل متفاوتی دارد که مهم ترین آنها عوامل ژنتیکی ، سبک زندگی ناسالم ، استفاده غیر اصولی از محصولات شتسشوی سر و… میباشند.

اگر از ریزش موی خود خسته شده اید و به دنبال راه های کم هزینه و طبیعی برای رهایی از این مشکل هستید، در این مطلب با ما همراه باشید.

روش های طبیعی جلوگیری از ریزش مو

آب پیاز بطور کلی نقش مؤثری در تقویت و رشد مو دارد و ترکیب آن با مواد زیر میتواند علاوه بر تقویت ریشه مو، خواص دیگری برای موی سر داشته باشد.

جلوگیری از ریزش مو ، درمان ریزش مو ، روش های طبیعی درمان ریزش مو ، درمان شپش سر ، پیشگیری از ریزش مو ، درمان ریزش مو در طب سنتی ، تقویت ریشه مو ، تقویت رشد مو ، پیاز برای رشد مو

1. ترکیب آب پیاز و آب ولرم

آب پیاز را با آب ولرم حل کنید و پس از شستن سر با شامپو موهایتان را با آن به خوبی بشویید. استفاده مرتب از این محلول میتواند تاثیر چشمگیری در کاهش ریزش مو داشته باشد.

 

2. ترکیب آب پیاز و روغن بادام

روغن بادام را با آب پیاز ترکیب کنید. این محلول از ریزش مو جلوگیری کرده و پیاز مو را تقویت می کند و باعث رشد مو نیز میشود. روغن بادام همچنین باعث براقی مو می شود.

 

3. ترکیب آب پیاز و روغن نارگیل

یکی از روش هایی که در طب سنتی برای جلوگیری از ریزش مو توصیه میشود استفاده از روغن نارگیل است. ترکیب روغن نارگیل با آب پیاز میتواند تاثیر شگفت انگیزی در کاهش ریزش مو داشته باشد. دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با یک قاشق غذا خوری آب پیاز مخلوط کنید و به موها بمالید و پس از مدتی شست و شو دهید.

 

4. ترکیب آب پیاز و روغن زیتون

ترکیب آب پیاز و روغن زیتون یکی از بهترین روش های درمانی برای ریزش مو است. مخلوطی از هر دو را روی پوست سر مالش دهید و پس از چند دقیقه با شامپو بشویید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن