6 نکته طلایی برای از بین بردن چین و چروک صورت

6 نکته طلایی برای مراقبت از پوست در مقابل چین و چروک

چین و چروک یک پدیده طبیعی است که با افزایش سن، میزان آن بیشتر میشود. اما راه هایی وجود دارند که بصورت طبیعی و بدون نیاز به جراحی ها و محصولات زیبایی صورت، می توان از ایجاد و یا پیشرفت این چروک ها خلاص شد که در این مطلب به معرفی آنها می پردازیم.

1. خواب و استراحت کافی

یک روشی که شاید در ابتدا زیاد به آن توجه نشود و بسیاری از افراد آنرا رعایت نکنند، داشتن استراحت و خواب کافی است.

داشتن خواب کافی، از ترشح کورتیزول که هورمونی برای تجزیه پوست است، جلوگیری می کند و در عوض به ترشح هورمون رشد کمک می کند. بنابراین خواب کافی می تواند از نازک شدن پوست و در نتیجه ایجاد چین و چروک در پوست جلوگیری کند.

 

2. استفاده از عینک آفتابی

اگر در معرض نور آفتاب قرار دارید، استفاده از عینک آفتابی یک گزینه ضروری است زیرا در صورت عدم استفاده از آن، ناچار مجبور هستید چشم هایتان را جمع کنید که همین کار باعث ایجاد خطوط در اطراف چشم شده و به مرور زمان این خطوط بصورت ثابت در صورت شما خواهند ماند.

 

3. مصرف ماهی

ماهی یک منبع غنی از پروتئین است و دارای اسید چرب امگا 3 می باشد که علاوه بر هزاران خاصیتی که برای سلامت بدن دارد، می تواند برای سلامت پوست و جوان سازی آن مؤثر باشد.

پروتئین و اسید های چرب برای ترمیم و محافظت از پوست نیز بسیار کاربردی هستند. بنابراین سعی کنید حتما مصرف ماهی را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

 

4. از شستن بیش از حد صورت خودداری کنید

شست و شوی بیش از حد صورت، به مرور زمان باعث از بین رفتن روغن های طبیعی موجود روی پوست را که از پیری پوست جلوگیری می کند می شود و در نتیجه باعث ایجاد چین و چروک روی صورت میشود.

بنابر این سعی کنید در حد امکان از شستن صورت به خصوص با صابون و مواد شوینده خودداری کنید.

 

5. سیگار و دخانیات ممنوع!

استعمال دخانیات یک عامل مهم در پیری زودرس پوست است. دود سیگار باعث از بین رفتن الاستین و کلاژن در پوست شده و باعث تسریع در ایجاد چین و چروک در صورت می شود.

بنابراین حتی قرار گیری در معرض دود سیگار نیز این خطر را برای پوست ایجاد می کند.

 

6. ماساژ صورت با اسفناج

یک روش مؤثر که از طرف بوعلی سینا تایید شده، ماساژ صورت با اسفناج است.

این روش باعث افزایش آبرسانی و تغذیه سلول های پوست شده و عضلات صورت را نیز تقویت می کند و نشاط و شادابی را به پوست بازمیگرداند.

برای تهیه این ماسک 2 برگ اسفناج تازه را در نصف لیوان شیر جوشیده و گرم بریزید و به مدت 5 دقیقه آنرا روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس برگ ها را از شیر خارج کرده و به کمک هاونگ آن ها را بصورت خمیر درآورید و روی بصورت ماسک روی صورتتان قرار دهید. بعد از حدود 30 دقیقه صورتتان را با آب ولرم بشویید.

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن