عادات مشترک افراد پولدار که لازم است آنها را بدانید

8 نکته مهم برای رسیدن به ثروت و موفقیت در زندگی

اکثر افراد پولدار سرمایه خود را بصورت شانسی یا تصادفی به دست نیاورده اند و این افراد معمولا برای سرمایه خود زحمات بسیاری کشیده اند و عاداتی را رعایت می کنند که ممکن است این عادات برای افراد عادی کمی سخت به نظر برسد.

در این مطلب ما برخی از این عادات را معرفی می کنیم که اکثریت افراد موفق و ثروتمند، آنها را رعایت می کنند.

1. زود بیدار شوید

نقش خواب در موفقیت و ثروت

یک نقل معروف وجود دارد که می گوید: “زود بیدار شدن یک مسیر قدرتمند برای موفقیت است!”. افراد میلیاردر مطمئناً خواب را به بیداری ترجیح نمی دهند زیرا آنها کار های مهمتری دارند که انجام دهند!

یک تحقیق انجام شده توسط توماس کارلی نشان می دهد که حدود 44 درصد افراد ثروتمند، 2 الی 3 ساعت قبل از شروع کار خود بیدار میشوند درصورتی که فقط 3 درصد از افراد متوسط چنین کاری را انجام می دهند.

 

2. غذای سالم بخورید

نقش خوراک در موفقیت و ثروت

افراد ثروتمند به سلامت و تغذیه خود اهمیت می دهند. کارلی در تحقیق خود همچنین ثابت کرده که 57 درصد افراد ثروتمند کالری های مصرفی در هر روز را محاسبه می کنند در صورتی که فقط 5 درصد از افراد متوسط این کار را انجام می دهند!

علتی که افراد ثروتمند به تغذیه و سلامت خود اهمیت می دهند، عمر طولانی و فرصت های بیشتر برای بدست آوردن پول بیشتر است!

 

3. هدف اولیه داشته باشید

هدف اولیه در زندگی

 

افراد ثروتمند همیشه یک هدف اولیه در زندگی خود دارند که با پشتکار تمام روی آن تمرکز می کنند، اگرچه رسیدن به آن هدف سخت و غیرممکن به نظر برسد.

هر کار و تصمیمی که افراد ثروتمند می گیرند و انجام می دهند با توجه به هدف اولیه ای که در ذهن خود ساخته اند انجام می شود. در حقیقت تمرکز شدیدی که این افراد روی اهداف خود می گذارند باعث ثروت و موفقیتی برایشان می شود که افراد معمولی فقط شاید آنرا در رویاهایشان ببینند!

طبق نتیجه گیری کارلی، 80 درصد از افراد ثروتمند، روی یک هدف تمرکز می کنند و فقط آن هدف را دنبال می کنند. در صورتی که فقط 12 درصد از افراد معمولی این کار را می کنند.

 

4. یک لیست روزانه برای انجام کارهای خود داشته باشید

لیست کارهای روزانه

برای رسیدن به یک هدف بزرگ مانند ثروتمند شدن، شما باید هدف های کوچکی را به ثمر برسانید تا به آن هدف بزرگ خود برسید. به همین دلیل است که افراد موفق و ثروتمند، لیستی از کار هایی که هر روز باید انجام دهند را تهیه می کنند و تا جایی که می توانند به انجام آن کار ها می پردازند.

 

5. باور داشته باشید که زمان مساوی با پول است!

پول مساوی است با زمان

در حقیقت، افراد ثروتمند علاوه بر انجام فعالیت های دیگر، برای رسیدن به اهداف خود بسیار سخت تلاش می کنند. آنها از اتلاف وقت خود در کار های بیهوده و ناخلاقانه مانند فضای مجازی خودداری می کنند و به همین دلیل است که اکثر آنها بر این باورند که وقت هدر رفته یعنی ثروت از دست رفته!

به جای تکیه کردن بر درآمد ماهانه، هفتگی و یا سالانه، افراد ثروتمند روی درآمد ساعتی خود و اینکه چه مقدار پول در هر ساعت با اتلاف وقت خود از دست می دهند، تمرکز می کنند. و این تفاوت اساسی بین افراد معمولی و افراد ثروتمند است.

 

6. برنده شدن همیشه یک گزینه نیست!

رابطه شانس و ثروت

برنده شدن در یک قرعه کشی ممکن است هرکسی را یک شبه پولدار کند. اکثر افراد ثروتمند به شانس اعتقادی ندارند درعوض آنها بر این باورند که کار ها و عاداتشان می تواند فرصتی برای خوش شانسی ایجاد کند!

به همین علت است که فقط 6 درصد از افراد ثروتمند در قرعه کشی ها شرکت می کنند و 77 درصد مردم عادی در امید برد در این قرعه کشی ها هستند! بنابراین به یاد داشته باشید که شانس خوب و فرصت های خوب در زندگی با سخت کوشی و پشتکار بدست می آیند.

 

7. ولخرجی ممنوع!

پول را هدر ندهید

افراد ثروتمند با وجود اینکه دارایی بسیاری دارند، اما تمایلی به خرج بیش از حد پول خود ندارند؛ در عوض آنها سرمایه گذاری و پس انداز را گزینه های بهتری برای استفاده از ثروت خود می دانند!

بنابراین سعی کنید درآمد و دارایی خود را مدیریت کنید و تنها مقداری از پول خود را به خرج اختصاص دهید و مقدار بیشتر آنرا صرف پس انداز و سرمایه گذاری کنید.

 

8. بازنشسته نشوید!

در حالی که افراد ثروتمند ممکن است پس انداز کافی برای دوران بازنشستگی خود را داشته باشند و در آمدی دریافت کنند اما معمولا آن ها تصمیمی برای بازنشستگی ندارند.

طبق نظرسنجی Gallup Poll، میانگین سن بازنشستگی در آمریکا 61 سالگی است اما افراد ثروتمند معمولا در سن 70 سالگی اقدام به بازنشستگی می کنند؛ نه به خاطر اینکه مجبورند، بلکه به کارکردن علاقه دارند!

 

جمع بندی

در این مطلب آموختیم که افراد ثروتمند، یک سری عادات و برنامه هایی در زندگی خود دارند که ممکن است برای هرکسی آسان نباشد ولی با تلاش و پشتکار فراوان و قطع ناامیدی، هر چیزی ممکن است.

تفاوت هایی میان افراد ثروتمند و افراد عادی وجود دارد که مهمترین آنها مدیریت زمان و دارایی و از همه مهمتر سخت کوشی این افراد است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن