آموزش تصویری فعال سازی زیر نویس در KMPlayer

برنامه KMPlayer یکی از محبوب ترین برنامه ها برای پخش فایل های چند رسانه ای است که محبوبیت زیادی در بین کاربرانی که به تماشای فیلم علاقه دارند، دارد و اصلی ترین دلیل آن هم این است که این برنامه دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشد و می توان به راحتی و محیط کاربری ساده و زیبای آن نیز اشاره کرد.

اگر شما تسلط کافی به زبان های خارجی ندارید ، طبیعتا برای تماشای فیلم ها و سریال های خارجی نیاز به زیر نویس خواهید داشت. از طرفی بسیاری از فیلم ها و سریال های موجود در سایت ها ، بدون دوبله میباشند و یا قرار دادن نسخه دوبله دار آنها ممکن است زمان بر باشد. بنابراین میتوانید با استفاده از فایل زیر نویس (Subtitle) که اکثر سایت ها برای دانلود قرار میدهند، فیلم ها و سریال های مورد علاقه خود را تماشا کنید. فایل های زیر نویس با پسوندهای مختلفی در سایت ها و رسانه های مختلف بارگذاری می شوند که شامل موارد زیر می باشند؛

srt.
ssa.
cdg.
aqt.
idx.
sub.
jss.
smi.
dks.
mks.
vtt.
rt.

بعد از دانلود زیر نویس میتوانید با دنیال کردن مراحل زیر ، فایل زیرنویس را به فیلم و یا سریال مورد نظر اضافه کنید.

1- در قدم اول بر روی فایل اصلی (فیلم) راست کلیک کنید و همانند تصویر گزینه Kmplayer را از قسمت open with انتخاب کنید تا فایل فیلم شما در این پلیر اجرا شود.

اضافه کردن زیر نویس به فیلم

2- در قدم بعدی فیلم شما در برنامه مدنظر باز خواهد شد و باید در داخل برنامه راست کلیک کنید و گزینه Load Subtitles را از Subtitles را انتخاب کنید. توجه داشته باشید برای باز کردن این قسمت به صورت مستقیم نیز می توانید دو کلید Alt+O را همزمان بفشارید تا پنجره جدید برای شما باز شود.

افزودن زیرنویس به فیلم و سریال kmplayer

3- پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که دقیقا از شما می خواهد آنرا به صفحه ای منتقل کنید که فایل دوم یعنی فایل زیرنویس را در آن ذخیره نموده اید. خب از منو سمت چپ تنها با چند کلیک منتقل شوید و فایل زیر نویس را انتخاب و سپس بر روی Open کلیک کنید.

نحوه روشن کردن زیرنویس فارسی

 

رفع مشکل فونت KMPlayer

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید ، مشکل فونت زشت و ناخوشایند برنامه kmplayer است که by default بصورت arial است که شاید از دید هر یک از ما یکی از زشت ترین فونت های ممکن باشد. اگز چنین مشکلی نیز برای شما نیز رخ داده است ، طبق آموزش زیر پیش بروید تا در چند ثانیه مشکل شما برطرف شود.

1- در برنامه kmplayer کلید F2 را از بالای کیبورد بفشارید و سپس از منو سمت چپ باز شده گزینه default Style را از Subtitles انتخاب کنید و سپس در صفحه سمت راست گزینه Font را انتخاب کنید و بر روی Arial کلیک کنید.

تغییر فونت زیر نویس

2- اینک فونت مدنظر خود را در سایز مورد علاقه تان انتخاب کنید و بر روی ok کلیک کنید.

3- تمام تغییرات اعمالی با موفقیت انجام شدند. اینک بر روی apply و سپس بر روی OK کلیک کنید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن