چگونه فایل های PDF را به JPG تبدیل کنیم؟

در حقیقت راه های زیادی برای تبدیل فایل های PDF به JPG وجود دارند. وبسایت ها، برنامه هاو نرم افزار های مختلفی این امکان را بصورت رایگان فراهم می کنند، اما سوال اینجاست که آیا آنها امنیت کافی دارند؟

مگر اینکه شما هر کدام از آنها را آزمایش کنید و متوجه شوید که کدام یک قابل اطمینان و خالی از بد افزار ها هستند! اما خبر خوب این است که شما نیازی به انجام این کار ندارید زیرا راه هایی وجود دارند که می توان بدون دانلود هر گونه برنامه و نرم افزاری و یا استفاده از سایت های اینترنتی که قابل اعتماد نیستند، فایل های PDF خود را به JPG تبدیل کنید.

سیستم عامل MacOS بطور پیش فرض این امکان را برای کاربران فراهم کرده است اما کاربران ویندوز می توانند با استفاده از برخی تکنیک ها و برنامه هایی که مورد اعتماد هستند این کار را انجام دهند که در این مطلب به معرفی آنها می پردازیم.

تبدیل فایل PDF به JPG در MacOS

با استفاده از قابلیت پیش نمایش مک او اس، نیازی به استفاده از برنامه ها و وبسایت ها برای انجام تبدیل نیست. با استفاده از پیش نمایش می توان فایل های PDF را به هر فرمتی مانند PNG, JPG و TIFF تبدیل کرد.

برنامه پیش نمایش ممکن است ساده به نظر برسد اما کاربرد های فراوانی دارد.

استفاده از قابلیت پیش نمایش در سیستم عامل مک او اس بصورت زیر است:

این را هم بدانید که اگر فایل PDF شما دارای صفحات زیادی است، می توانید در هر بار یک صفحه را تبدیل کنید.

مرحله اول: فایل PDF را در برنامه Preview باز کنید.

مرحله دوم: صفحه ای را که می خواهید به JPG تبدیل کنید را انتخاب کنید و از منو File را باز کنید و Export را انتخاب کنید.

مرحله سوم: یک پنجره باز می شود. در بخش Format نوع فایل را JPG انتخاب کنید و سپس کیفیت خروجی را تنظیم کنید.

شما همچنین می توانید محل ذخیره سازی و نام فایل را هم به دلخواه انتخاب کنید.

مرحله چهارم: روی Save کلیک کنید.

 

تبدیل فایل PDF به JPG در ویندوز 10

 

در ویندوز 10 برنامه ها و وبسایت های مختلفی وجود دارند که می توان این کار را انجام داد ولی همانطور که گفته شد  انتخاب برنامه قابل اطمینان و بی خطر کار سختی است، به همین خاطر در این بخش دو روش مطمئن و ساده را معرفی خواهیم کرد.

این دو برنامه PDF To JPEG و Acrobat PDF نام دارند که می توانید برای اطمینان بیشتر از فروشگاه ماکروسافت (Microsoft Store) به صورت رایگان دانلود کنید.

روش اول: استفاده از Adobe Acrobat DC

استفاده از این برنامه نه تنها این اجازه را به شما می دهد که چندین صفحه را یکجا تبدیل کنید بلکه همچنین دارای یک محیط کاربری تمیز و آسان برای استفاده است.

مرحله اول: فایل PDF خود را در Acrobat DC باز کنید. در سمت راست برنامه یک نوار ابزار وجود دارد، Export PDF را انتخاب کنید. و از پنجره باز شده فایل مورد نظر را باز کنید.

مرحله دوم: ابتدا Image و سپس JPEG را انتخاب کنید. در صورت لزوم روی آیکون تنظیمات در کنار JPEG کلیک کنید و تنظیمات رنگ، کیفیت و نوع فایل خروجی را تغییر دهید.

مرحله سوم: گزینه Export All Images را بدون تیک نگه دارید و سپس روی Export کلیک کنید.

در اینجا پنجره Save As باز خواهد شد.

مرحله چهارم: در این پنجره، محل ذخیره فایل، نام و نوع فایل را انتخاب کنید و روی Save کلیک کنید.

 

روش دوم: PDF To JPEG

همانطور که گفتیم، این برنامه یکی از برنامه های معتبر و بدون هرگونه ویروس و بدافزار برای تبدیل فایل های PDF به عکس است. اما بهتر است بدانید که محیط کاربری این برنامه خیلی ساده است و به دلیل سادگی بیش از حد آن، کار کردن با این برنامه نیازی به آموزش خاصی ندارد و خودتان به راحتی می توانید از عهده کار با این برنامه بربیاید. با این حال می توانید در صورت تمایل از آموزش این برنامه استفاده کنید.

مرحله اول: ابتدا برنامه را اجرا کنید و روی آیکون Select File کلیک کنید.

مرحله دوم: در کادر باز شده فایل PDF مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله سوم: بعد از باز شدن فایل، روی Convert در بالای صفحه کلیک کنید.

بعد از اتمام مراحل تبدیل فایل، پیغام “Conversion Completed” را دریافت خواهید کرد. فایل تبدیل شده نیز در همان محل فایل PDF که انتخاب کرده اید ذخیره می شود.

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن