آموزش رفع مشکل “USB Device not recogized” در ویندوز 10

همه ما برای انجام کارهای مختلف از USB استفاده می کنیم. اما گاهی اوقات وقتی یک USB دستگاه را به رایانه وصل می کنیم ، با پیغام “USB Device not recognized” مواجه میشویم. اکثر افراد هنگام مواجهه با این مشکل ، فکر میکنند مشکل از پورت های رایانه و یا USB شان است ، درصورتیکه این باور اشتباه است و دلایل مختلفی برای بروز این مشکل وجود دارد. اگر شما نیز با این مشکل روبرو شدید ، این مطلب را از دست ندهید.

روش 1: رایانه را ریستارت کنید

یک ریستارت ساده ویندوز گاهی اوقات می تواند این مشکل را برطرف کند. کافی است USB را جدا کرده و رایانه را ریستارت کنید. و دوباره USB را متصل کنید. در صورت جواب ندادن این روش ، کامپیوتر را خاموش کرده و چند دقیقه صبر کنید و سپس مجدداً روشن کنید. این روش معمولاً باعث رفع این مشکل شده و به همین علت قبل از هر اقدام دیگری ابتدا این روش را امتحان کنید.

 

روش 2: از عیب یابی استفاده کنید

این روش ، یکی از بهترین راه حل ها برای حل هر نوع مشکل سخت افزاری است. عیب یاب (Troubleshooter) به شما خواهد گفت که چه مشکلی وجود دارد و چرا این خطا را دریافت می کنید. برای این کار به منوی استارت رفته و “Troubleshooter” را تایپ کنید و سپس به “Hardware and Sound” بروید و اکنون گزینه “Configure a Device” را انتخاب کنید و دستورالعمل روی صفحه را دنبال کنید تا هرگونه مشکل مربوط به سخت افزار را برطرف کنید.

 

روش 3: USB را دوباره متصل کنید

بعضی اوقات وصل کردن مجدد دستگاه USB چنین مشکلاتی را برطرف میکند زیرا سیستم دستگاه را مجدداً بررسی کرده و آنرا نصب میکند.

 

روش 4: درایور دستگاه را به روز کنید

بررسی کنید که درایور شما بروزرسانی شده است یا خیر. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

رفع مشکل USB not recognized

ابتدا به منوی شروع بروید و devmgmt.msc را تایپ کنید
اکنون “Universal Serial Bus Controllers”را گسترش داده و دستگاههای ناشناس را در “Unknown Devices” می بینید.
اکنون بر روی دستگاه ناشناخته راست کلیک کرده و گزینه “Update Driver” را انتخاب کرده و درایور را به روز کنید.
این روش نیز میتواند مشکل را برطرف کند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن