5 روش مؤثر برای جلوگیری از داغ شدن گوشی

داغ شدن بیش از حد گوشی یکی از دغدغه های کاربران است که دستگاهشان در مواقعی مانند شارژ کردن، بازی کردن، استفاده از برخی برنامه ها و… به این حالت دچار میشود.

اما سؤال اینجاست که چرا گاهی اوقات گوشی ما داغ میشود؟ در پاسخ باید گفت وقتی فشار زیادی بر روی گوشی وارد میشود (به علت استفاده بیش از حد از گوشی و برنامه های آن، روشن بودن بیش از حد صفحه نمایش، برنامه های در حال اجرا در پس زمینه، استفاده از اینترنت و…) گوشی با افزایش حرارت مواجه شده و می تواند باعث زود تمام شدن باتری، خاموش و روشن شدن ناگهانی و حتی ذوب شدن شود! (پردازشگر دستگاه وقتی به دمای شدید میرسد، قادر به ذوب است)

برخی از روش های جلوگیری از داغ شدن بیش از حد تلفن همراه وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید این مشکل را برطرف کنید.

 

1. فایل ها و برنامه های بیهوده را غیر فعال/پاک کنید

فایل ها و برنامه هایی را که از آنها استفاده نمی کنید را پاک یا غیر فعال کنید. برخی از این برنامه ها ممکن است بطور مرتب در پس زمینه گوشی درحال اجرا باشند و باعث میشوند تا گوشی شما سخت تر کار کند و باتری بیشتری مصرف شود و همین باعث داغ شدن گوشی شما میشود.

همچنین بعد از اتمام کار با هر برنامه ای، آنرا ببندید. برای انجام اینکار در گوشی های آیفون، کلید خانه را دوبار بزنید و در گوشی های اندروید، آیکون مربع را لمس کنید و برنامه های باز را ببندید.

2. روشنایی صفحه را کاهش دهید

درست مانند برنامه های باز و بیهوده بر روی گوشی، روشنایی زیاد صفحه باعث میشود پردازشگر و باتری گوشی سخت تر کار کنند و دمای بیشتری را تولید کنند. در مواقعی که کار کردن با نور کم برای شما مشکل ایجاد نمی کند، سعی کنید نور صفحه گوشی را به حداقل برسانید.

 

3. حالت پرواز گوشی را روشن کنید

فعال کردن حالت پرواز هیچ مشکلی برای کارایی گوشی ایجاد نمی کند و شما همچنان میتوانید از برنامه ها و قابلیت های گوشی استفاده کنید ولی موارد غیر ضروری را غیر فعال می کند که میتواند نقش مؤثری در پیشگیری از داغ شدن و خنک کردن گوشی داشته باشد.

 

4. قاب گوشی را بردارید

برداشتن قاب گوشی می تواند از داغ شدن گوشی جلوگیری کند. قاب گوشی دریچه های گرمایی گوشی را مسدود کرده و نمی گذارد که آنها کارشان را به درستی انجام دهند، در نتیجه باعث افزایش دمای گوشی می شود.

 

5. از شارژر اصلی گوشی برای شارژ کردن استفاده کنید

شارژر گوشی های مختلف ممکن است با گوشی شما ناسازگار باشند و در انرژی رسانی به گوشی شما دچار اختلال شوند. به همین دلیل ممکن است باعث داغ شدن باتری گوشی شما شوند.

همچنین اگر شارژر شما به درستی کار نمی کند و گوشی شما به کندی شارژ میشود، سعی کنید کابل و آداپتور آنرا عوض کنید.

 

مطلب پیشنهادی: روش های افزایش سرعت اندروید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن