چگونه هنگام فراموشی رمز گوشی آنرا ریست فکتوری کنیم؟

اگر شما هم رمز عبور گوشی خود را فراموش کرده اید، قادر به باز کردن صفحه گوشی خود نخواهید بود. این پسورد به حساب اندرویدی شما متصل است و از اطلاعات حساب شما در مواقعی که گوشی خود را گم کرده اید محافظت می کند.

در حالیکه گوگل روش های دیگری برای بازیابی رمز عبور شمادر چنین مواقعی قرار داده است ، اما گاهی اوقات این روش ها ممکن است کافی نباشند.

اگر هیچ راهی برای بازگرداندن حساب کاربری اندروید خود ندارید، لازم است که ریست فکتوری (بازگشت به تنظیمات کارخانه) را انجام دهید. در این مقاله چگونگی انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

چگونه دستگاه اندرویدی را ریست فکتوری کنیم؟

دو راه برای انجام ریست فکتوری گوشی وجود دارد. اگر به صفحه اصلی گوشی دسترسی ندارید باید از ریکاوری مود استفاده کنید. قبل از انجام کاری به یاد داشته باشید که تمامی اطلاعات گوشی شما پاک خواهند شد بنابراین اگر فایل های مهم خود را بکاپ گیری نکنید آنها را از دست خواهید داد.

اول از همه، گوشی خود را خاموش کنید و سپس برای روشن کردن مجدد، به تنهایی از دکمه پاور (روشن/خاموش) استفاده نکنید بلکه از دکمه های دیگر نیز در کنار آن استفاده کنید. ترکیب این دکمه ها در گوشی های اندرویدی مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال یک گوشی سامسونگ با نگه داشتن از یکی از دکمه های ولوم و دکمه پاور، وارد ریکاوری مود میشود.

در این مرحله شما باید همانند شکل زیر، یک صفحه تاریک با لوگوی اندروید را مشاهده کنید.

فراموشی رمز دستگاه اندروید, پسورد اندروید, ریکاوری مود اندروید, ریست فکتوری اندروید, ترفند باز کردن قفل اندروید, چگونه اندروید را فرمت کنیم

بعد از اینکه وارد ریکاوری مود شدید، مراحل زیر را دنیال کنید.

از یکی از دکمه های ولوم برای هدایت منو استفاده کنید.

بر روی گزینه “wipe data/factory reset” بروید.

فراموشی رمز دستگاه اندروید, پسورد اندروید, ریکاوری مود اندروید, ریست فکتوری اندروید, ترفند باز کردن قفل اندروید, چگونه اندروید را فرمت کنیم, factory reset

دکمه پاور را فشار دهید.

اگر پیغامی ظاهر شد آنرا تایید کنید.

منتظر بمانید تا فرایند تمام شود.

اینکار همه اطلاعات، که شامل اطلاعات حساب نیز میشوند را پاک میکند. بعد از اتمام، شما می توانید بدون نیاز به پسورد از دستگاه استفاده کنید. در صورت نیاز می توانید در تنظیمات مجدداً یک پسورد تنظیم کنید.

 

نکته مهم

برخی از دستگاه های اندرویدی دارای یک قابلیت به نام “محافظت ضد سرقت” هستند که با این قابلیت اگر شما دستگاه را ریست فکتوری کنید، امکان دسترسی به صفحه اصلی گوشی نخواهید داشت و حتماً باید پسورد قبلی گوشی را به یاد داشته باشید.

این قابلیت برای مواقعی مفید است که گوشی شما به سرقت رفته است و سارق می خواهد گوشی شما را بفروشد یا استفاده کند.

این قابلیت زمانی را اختصاص می دهد که بعد از گذشت این زمان شما می توانید حساب کاربری خود را تغییر دهید. در بسیاری از مواقع ممکن است این زمان نهایتاً تا سه روز طول بکشد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن