چگونه یک شماره را در اندروید بلاک کنیم؟

گاهی اوقات برای ما پیش می آید که تماس های اشتباهی دریافت کنیم و یا افراد مزاحم بصورت پیاپی با ما تماس بگیرند و برای ما مزاحمت ایجاد کنند. اگر می خواهید از شر این تماس های عذاب آور خلاص شوید خیلی راحت می توانید آنها را بلاک کنید.

در این مطلب چگونگی انجام این کار در گوشی های اندروید را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

 

بلاک کردن شماره هایی که با شما تماس گرفته اند

چگونه شماره در تلفن بلاک کنیم

هر شماره ای که با شما اخیراً تماس گرفته در لیست تماس های اخیر (Recent Calls) در برنامه تلفن (Phone) موجود است که می توانید روی شماره مورد نظر ضربه بزنید و نگه دارید تا گزینه ها نمایش داده شوند.

گزینه مسدود کردن (Block) را انتخاب کنید. ممکن است پیغام تاییدی نمایش داده شود که در این صورت باید گزینه Yes را انتخاب کنید.

بعد از بلاک کردن، آن شماره به لیست مسدود شده ها (Block List) منتقل می شود که  می توان با مراجعه به بخش منو و انتخاب تنظیمات و سپس بلاک لیست، آن شماره را مشاهده کرد.

 

بلاک کردن شماره بصورت دستی

مسدود کردن شماره تلفن

شما همچنین می توانید شماره هایی که با شما تماس نگرفته اند را بلاک کنید.

برای اینکار ابتدا برنامه تلفن (Phone) را باز کنید و روی سه نقطه بالای ضفحه کلیک کنید تا منو باز شود، وارد تنظیمات شوید و سپس وارد “شماره های مسدود شده” (Blocked Numbers) شوید. در این بخش روی “اضافه کردن شماره” (Add Number) کلیک کنید و شماره مورد نظر را وارد کنید.

 

استفاده از برنامه ها برای بلاک کردن شماره

اگر گوشی اندرویدی شما دارای قابلیت بلاک کردن شماره ها نیست می توانید از برنامه های مخصوص این کار استفاده کنید. برنامه TrueCaller یک برنامه پرطرفدار برای بلاک کردن شماره های مورد نظر است که بصورت رایگان در دسترس است که امکانات مختلفی برای انجام این کار فراهم می کند.

منبع
Tech Advisor
دکمه بازگشت به بالا
بستن