کارهایی که بعد از هک شدن گوشی باید انجام دهید

هک شدن تلفن همراه یک مسئله ناخوشایند و خطرناک است. اگر شما شاهد بروز اتفاقات ناخواسته و غیرطبیعی در گوشی خود مانند خاموش و روشن شدن گوشی و یا نصب و حذف برنامه ها و یا حتی دریافت پیام های مزاحم هستید ، احتمال اینکه گوشی شما هک شده باشد زیاد است!

درصورتیکه شما بر روی گوشی خود اطلاعات مهمی مانند اطلاعات کارت بانکی ، رمزها ، مخاطبین و اطلاعات شخصی نگهداری میکنید ، ضروری است قبل از اینکه هکر به آنها دسترسی پیدا کند دست به کار شوید و گوشی خود را از دسترس هکر ها در امان نگه دارید.

علائم بارز هک شدن گوشی

  • برنامه های ناشناخته: یک گوشی هک شده اغلب برنامه های ناشناخته را در پس زمینه اجرا می کند. اینها برنامه های مخصوص هکرها هستند که در اپ استور ها موجود نیستند.
  • مصرف زیاد باتری: هک شدن گوشی مصرف باتری را بالا برده و باعث خالی شدن باتری گوشی با سرعت بالا میشود.
  • داغ شدن غیرمعمول گوشی: آیا گوشی شما حتی هنگامی که از آن استفاده نمیکنید داغ میشود؟ این می تواند نشانگر هک شدن گوشی شما باشد. فعالیت اضافی باعث گرم شدن دستگاه خواهد شد.

هک شدن موبایل ، هک گوشی ، از بین بردن هک گوشی ، اگر وشی ایفون هک شد چه کنیمهک شدن گوشی

اگر گوشیمان هک شد چه کنیم؟

در صورت مشاهده علائم مشکوک به هک شدن گوشی ، فوراً کارهای زیر را انجام دهید:

1. برنامه های ناشناخته را حذف کنید

نصب برنامه ها بدون اطلاع شما میتواند یک نشانه از هک شدن گوشی باشد و این برنامه ها میتوانند دسترسی هکرها به دستگاه شما را فراهم کنند. بنابراین درصورت ظاهر شدن برنامه های جدید روی گوشی خود فوراً آنها را حذف کنید.

 

2. نصب آنتی ویروس

با استفاده از آنتی ویروس و نرم افزار های امنیتی ، از دستگاه خود در مقابل هکرها محافظت کنید. نصب یک آنتی ویروس قوی و معتبر یکی از کارهای ضروری برای جلوگیری از دسترسی هکرها به دستگاه شما میباشد.

 

3. گوشی خود را آپدیت کنید

سیستم های عامل تلفن همراه به طور مرتب به روز می شوند تا امنیت پیشرفته ای را برای محافظت در برابر تهدیدهای جدید ارائه دهند. شاید از نظر بسیاری از افراد به روز رسانی سیستم عامل وقت گیر و غیر ضروری به نظر برسد ، اما عواقب نادیده گرفتن آن در نهایت می تواند بسیار وقت گیر از نیم ساعت زمان برای به روزرسانی دستگاه تلفن همراه شما باشد!

 

4. ریست فکتوری

آخرین اقدامی که هنگام هک شدن گوشی باید انجام داد ، ریست فکتوری گوشی است. ریست فکتوری کلیه اطلاعات شما را از تلفن پاک کرده و آن را به تنظیمات اصلی و پیش فرض آن بازگرداند. تصاویر ، تنظیمات و سایر موارد نیز پاک می شوند. در این حالت ، تمام فایل ها و برنامه های جاسوسی و بدافزارها از دستگاه شما حذف میشوند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن