7 ترفند جالب و کاربردی واتساپ که لازم است بدانید!

واتساپ یکی از پرطرفدارترین پیامرسان ها در ایران است که با آپدیت های اخیر خود محبوبیت بسیار زیادی را در بین کاربران بدست آورد. این پیامرسان قابلیت های جالب بسیار زیادی را دارد که بسیاری از کاربران از آنها مطلع نیستند. در صورت تمایل با آشنایی با این امکانات و ویژگی ها با ما همراه باشید.

ترفند های جالب واتساپ

 

1. فعال کردن ورود دو مرحله ای

 ترفند های واتساپ ، ترفند واتسپ ، اموزش واتساپ ، ترفند واتس اپ ، ورود دو مرحله ای واتساپ

واتساپ بطور پیشفرض برای ورود به حساب شماره و پین کد برای ورود به حساب کاربری تقاضای شماره تلفن و پین کد میکند. با فعال کردن ورود دو مرحله ای برای دسترسی به حساب خود از دستگاه دیگر به علاوه ورود شماره و پین کد، یک کد 6 رقمی نیز باید وارد کنید.

برای فعال کردن ورود دو مرحله ای به Settings سپس Account بروید و Two-step Verification را انتخاب کنید. اینجا باید کد 6 رقمی ایجاد کنید. همچنین میتوانید ایمیل خود را برای وقتی که کد را فراموش کردید وارد کنید.

 

2. چه کسی پیام شما را در گروه خوانده است؟

 ترفند های واتساپ ، ترفند واتسپ ، اموزش واتساپ ، ترفند واتس اپ ، چگونه بفهمیم چه کسی پیام ما رو در گروه خونده ، ترفند گروه واتساپ ،

یکی از ترفند های کارامد واتساپ، دیدن کسانی است که پیام شما را در گروه خوانده اند. برای انجام اینکار پیام را هایلایت کنید و روی آیکون ” | ” و یا سه نقطه کلیک کنید و Info را انتخاب کنید. اینجا میتوانید لیستی از تمامی افرادی که پیام شما را خوانده یا نخوانده اند را مشاهده کنید.

اگر فردی شما را بلاک کرده باشد و یا دیده شدن در این لیست را غیرفعال کرده باشد، در این لیست قابل مشاهده نخواهد بود.

 

3. خواندن پیام ها بدون تیک خوردن

 ترفند های واتساپ ، ترفند واتسپ ، اموزش واتساپ ، ترفند واتس اپ ، خواندن پیام بدون تیک آبی در واتساپ ، خواندن پیام بدون فهمیدن طرف ، خواندن پیام بدون تیک خوردن ، تیک ابی

شما میتوانید از تیک خوردن پیام هایی که میخوانید جلوگیری کنید. برای اینکار گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید و واتساپ در باز کنید و پیام ها را بخوانید. بعد از خواندن پیام برنامه را بطور کامل ببندید. حالت پرواز را غیر فعال کنید. اکنون پیام خوانده شده شما برای طرف مقابل بصورت خوانده نشده نمایش داده میشود.

 

4. غیر غعال کردن آخرین زمان آنلاین بودن

 ترفند های واتساپ ، ترفند واتسپ ، اموزش واتساپ ، ترفند واتس اپ ، غیر فعال کردن لست سین در واتساپ ، چگونه لست سین را مخفی کنیم ، آخرین زمان آنلاین بودن

آخرین زمان آنلاین بودن یکی از ویژگی هایی است که برای هر کاربر بطور پیشفرض فعال است. شما میتوانید در واتساپ آخرین زمان آنلاین بودن مخاطبین خود را ببینید. برای مخفی کردن لست سین خود در واتساپ وارد تنظیمات شوید، حساب کاربری خود را انتخاب کنید و روی privacy کلیک کنید و گزینه دلخواه مربوط به آخرین زمان فعالیت خود را انتخاب کنید.

 

5. توقف دانلود خودکار فایل های چند رسانه ای

 ترفند های واتساپ ، ترفند واتسپ ، اموزش واتساپ ، ترفند واتس اپ ، دانلود خودکار فایل ها در واتساپ ، غیر فعال کردن دانلود اتوماتیک ، دانلود خودکار عکس و فیلم و موسیقی

دانلود خودکار فایل ها میتواند حجم بسیار زیادی را از اینترنت شما بگیرد و همچنین میتواند فضای زیادی از گوشی شما را اشغال کند.

برای غیر فعال کردن دانلود خودکار فایل ها، وارد تنظیمات شوید، سپس chats و گزینه show media in gallery در اندروید و یا save to camera roll در ios را غیر فعال کنید.

همچنین اگر میخواهید هنگام استفاده از اینترنت گوشی دانلود اطلاعات را غیر فعال کنید وارد مسیر زیر شوید:

Settings > Data and storage usage > When using mobile data

در اینجا شما میتوانید انتخاب کنید که چه نوع فایل هایی میتوانند بطور خودکار دانلود شوند، برای غیر فعال سازی دانلود خودکار هر نوع فایل آنرا از تیک بردارید. پیشنهاد میکنیم ویدئو را غیر فعال کنید چون معمولا بیشترین حجم را میگیرند.

 

6. پاک کردن پیام های فرستاده شده

برای پاک کردن پیام مورد نظر آنرا انتخاب کنید و گزینه Delete for everyone را انتخاب کنید.

 

7. تغییر پس زمینه

برای تغییر والپیپر وارد تنظیمات شوید، وارد chats شوید و wallpaper را انتخاب کنید. در اینجا میتوانید تصاویر پیشفرض برنامه را انتخاب کنید و از گالری تصویر مورد نظر را انتخاب کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا
بستن